Pytanie: Uczniowie obecnej kl. III gimnazjum nie uzyskali promocji i nie ukończyli gimnazjum. Jakie działania należy podjąć, skoro wg starej podstawy oraz ramówki obowiązywał ich inny przydział przedmiotów: np. nie mieli edukacji dla bezpieczeństwa, drugiego j. obcego?
Pytanie: Nauczyciele wypełniają wniosek o dopuszczenie do użytku szkolnego programu nauczania i kartę oceny programu. Zostało to zrobione w maju. Co w przypadku jeżeli wypełniał to nauczyciel, który ma program autorski i nie będzie pracował w szkole od nowego roku szkolnego ? Czy nowy nauczyciel powinien to wypełnić drugi raz we wrześniu?
Pytanie: Czy w szkolnym planie nauczania na rok 2011/2012 mogę planować dla klas IV przedmiot sztuka?
Pytanie: Czy w gimnazjum dowolne rozdzielenie 450 godzin pomiędzy dwa języki obce nowożytne polega tylko na podziale: 9-5, 8-6 ? Czy właściwe jest rozdzielenie godzin 10-5,11-4?
Pytanie: W naszej szkole podstawowej od klasy III drugim obowiązkowym językiem jest język hiszpański. Czy podręczniki do nauki tego języka mogę wybrać sama? Czy może to być podręcznik na którym pracują gimnazjaliści ? Uważam, że nasi uczniowie dobrze sobie poradzą.
W roku szkolnym 2010/2011 do 30 listopada 2010 r. gimnazja mają dostosować swoje statuty do zmian wynikających z rozporządzenia MEN z 20 sierpnia 2010 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych.
Pytanie: Jakie informacje dotyczące projektu edukacyjnego w gimnazjum i w jaki sposób szkoła jest zobowiązana przekazać rodzicom?
Pytanie: Jak długi ma być czas realizacji projektu edukacyjnego?
Pytanie: Czy projekty edukacyjne realizowane w gimnazjum mogą dotyczyć tylko przedmiotów humanistycznych lub tylko przedmiotów matematyczno-przyrodniczych?
Rozporządzenie MEN z 20 sierpnia 2010 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych wprowadza dla uczniów gimnazjum obowiązek realizacji projektu edukacyjnego. MEN podaje wymagania, które muszą być spełnione w realizacji tego nowego w polskim szkolnictwie zadania, ale pozostawia szkołom ogromnie dużo swobody w podejmowaniu konkretnych decyzji i rozwiązań. Wymaga to od dyrektorów gimnazjów wypracowania zasad realizacji projektu w swojej szkole. Zapoznaj się z tekstem opracowanym przez naszego eksperta - teorią, zebraną w pierwsze części tekstu oraz praktycznymi rozwiązania i wskazówki zebranymi w formie konkretnych pytań i odpowiedzi w części drugiej. Ułatwi Ci to wykonanie Twojego nowego zadania!
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty