Pytanie: W jaki sposób zaewidencjonować pracę zdalną w okresie zawieszenia zajęć z powodu koronawirusa?
Pytanie: Jakie informacje powinna zawierać lista obecności pracowników niepedagogicznych?
Pytanie: Czy w przypadku zadaniowego systemu czasu pracy należy ewidencjonować tylko nieobecności w pracy?
Pytanie: Czy, po zakończeniu stosunku pracy, akta osobowe i pozostała dokumentacja pracownicza tworzą całość, czy też inne dokumenty kadrowe (ewidencja czasu pracy, listy wypłaconego wynagrodzenia, karty ewidencji przydziału odzieży roboczej) należy przechowywać osobno?
Pytanie: Gdzie należy umieścić dokumenty dotyczące udzielenia bezpłatnego zwolnienia od pracy na podstawie §1 rozporządzenia w sprawie usprawiedliwiania nieobecności w pracy?
Pytanie: Czy pracodawca (szkoła niepubliczna) zobowiązany jest do prowadzenia comiesięcznej ewidencji czasu pracy nauczycieli i listy obecności, skoro czas pracy wpisany jest w dzienniku elektronicznym i potwierdzony wpisami nauczyciela?
Nowe przepisy dotyczące ewidencji czasu pracy dotyczą także nauczycieli. Prowadząc jednak tę ewidencję w szkołach publicznych, należy uwzględnić specyfikę rozliczania czasu pracy wynikającą z Karty Nauczyciela. Sprawdź, jakie dokumenty powinny znaleźć się w ewidencji czasu pracy nauczycieli.
Pytanie: Czy w ewidencji czasu pracy należy zamieścić informację o usprawiedliwionej nieobecności nauczycieli i pracowników niepedagogicznych w czasie strajku? Jeśli tak, to co taka informacja powinna zawierać?
Pytanie: Czy nauczycielowi, który bierze udział w strajku należy wręczyć pisemną informację o potrąceniu wynagrodzenia w związku ze strajkiem oraz wpiąć ją do akt osobowych? Jeśli tak, to co powinna zawierać taka informacja?
Pytanie: Czy w raporcie ZUS RPA w bloku III.F. okresy wykonywania pracy nauczycielskiej należy wykazywać okres pracy nauczyciela zatrudnionego na podstawie art.15 ustawy – Prawo oświatowe?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty