Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Dokumentacja nauczania

Prawidłowe prowadzenie dokumentacji nauczania związane jest ze znajomością aktualnych przepisów prawa. Dlatego ważne jest, aby najważniejsze informacje o dokumentach znaleźć w jednym miejscu. Znajdziesz tu porady, jak wypełniać arkusz ocen i świadectwa uczniów, jak prowadzić dzienniki lekcyjne, jak dokonywać w nich wpisów. Dzięki tym wskazówkom uzyskasz niezbędną wiedzę przydatną w codziennej pracy!

Dzienniki lekcyjne do zajęć WDŻ

Pytanie: Czy do zajęć wychowanie do życia w rodzinie trzeba zakładać osobne dzienniki? Czy wpisuje się tematy i obecność uczniów w dzienniku lekcyjnym?

Okres przechowywania dzienników lekcyjnych w szkole

Pytanie: Przez jaki okres należy przechowywać w szkole dzienniki lekcyjne?

Zapis w arkuszu ocen informacji o uczniu z jedną oceną niedostateczną

Pytanie: Uczeń z jedną oceną niedostateczną jest promowany do klasy programowo wyższej. Czy w arkuszach ocen wpisuje się taką informację? Jeżeli tak, to na jaki akt prawa się powołać?

Dane w dzienniku lekcyjnym wymagające zgody rodziców

Pytanie: Jakie dane dzieci i ich rodziców wymagają zgody rodziców przed wpisaniem ich do dziennika lekcyjnego? Czy wolno zamieszczać w dziennikach lekcyjnych numery telefonów komórkowych rodziców?

Dziennik lekcyjny - jakie dane osobowe można wpisać?

Pytanie: Jakie dane osobowe uczniów i rodziców mogą znaleźć się w dzienniku lekcyjnym?

Dziennik zajęć dodatkowych w klasach 0-3

Pytanie: W naszej szkole oprócz zajęć zintegrowanych są jeszcze zajęcia dodatkowe ze specjalistami np. muzyka, plastyka, taniec w wymiarze 45min jedna lekcja. Jak należy ujmować godziny przeprowadzone przez tych nauczycieli w dzienniku? Czy nauczyciele powinni mieć osobny dziennik zajęć dodatkowych dla każdego przedmiotu i każdej klasy? Czy można założyć jeden dziennik zajęć dodatkowych dla wszystkich w/w przedmiotów w obrębie jednej klasy?

Zmiana arkusza ocen w związku ze zmianą stopnia upośledzenia ucznia

Pytanie: Uczeń w klasie pierwszej szkoły podstawowej posiadał orzeczenie o kształceniu specjalnym z uwagi na upośledzenie w stopniu lekkim. Złożono mu standardowy arkusz ocen. W klasie czwartej otrzymał orzeczenie o kształceniu specjalnym z uwagi na upośledzenie w stopniu umiarkowanym, na okres do ukończenia szkoły podstawowej. Jak wypełniać funkcjonujący arkusz ocen? Czy istnieje możliwość modyfikacji istniejącego arkusza ocen do ucznia z upośledzeniem w stopniu umiarkowanym? Czy można zmienić standardowy arkusz ocen na dostosowany dla ucznia z upośledzeniem w stopniu umiarkowanym?

Egzamin sprawdzający po zakończeniu roku szkolnego - kiedy wydać nowe świadectwo?

Pytanie: Kiedy należy wydać świadectwo i w jakim trybie w sytuacji, gdy uczeń i jego rodzice nie zgadzają sie z wystawiona oceną i proszą o egzamin sprawdzający? Rodzice ucznia wystąpili po zakończeniu roku szkolnego i po otrzymaniu świadectwa z podaniem do dyrektora o zorganizowanie egzaminu sprawdzającego z historii. Jak w takiej sytuacji należy postąpić ze świadectwem, jeżeli ocena się zmieni? Czy wydać drugie, a jeżeli tak to kiedy? Czy rada pedagogiczna musi zatwierdzić zmianę oceny?

PESEL w dzienniku lekcyjnym?

Pytanie: Czy błędem jest wpisywanie do dzienników lekcyjnych w miejscu przeznaczonym na informacje o uczniu nr PESEL ucznia?

Wprowadzenie dziennika elektronicznego tylko w klasach I-III

Pytanie: Zespół szkół, składający się ze szkoły podstawowej i gimnazjum, planuje wprowadzenie dziennika elektronicznego. Czy jest to możliwe, aby po otrzymaniu zgody organu taki dziennik funkcjonował od nowego roku szkolnego tylko na I etapie edukacyjnym w klasach I-III  szkoły podstawowej, a pozostali nauczyciele II etapu (klasy IV-VI szkoły podstawowej) i III etapu (gimnazjum) posługiwali się nadal dziennikiem papierowym?

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty