Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Dla dyrektorów

Reforma oświaty niesie za sobą wiele konsekwencji w pracy zarządczej dyrektora szkoły i placówek oświatowych. Nowe przepisy oświatowe nie zawsze są jasne, a ich interpretacja stwarza problemy nie tylko dyrektorom. Dlatego w jednym miejscu zebraliśmy najważniejsze informacje związane z zadaniami dyrektora i wprowadzaniem nowych przepisów. Sprawdź, co Cię czeka, jakie nowe przepisy będą obowiązywać od roku szkolnego 2017/2018, jak sprawnie przeprowadzić reformę w Twojej szkole!

Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka z nowymi przepisami

Uszczegółowienie zadań zespołu w zakresie współpracy w innymi podmiotami oraz z rodzicami dziecka to główna zmiana w nowym rozporządzeniu w sprawie organizowania wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Co jeszcze się zmienia?

Dyrektor szkoły może poprosić nauczycieli o podpisanie regulaminu dyżurów

Wolontariat szkolny od 1 września 2017 roku

Od roku szkolnego 2017/2018 wchodzą w życie szczegółowe regulacje dotyczące zakresu działań szkoły w obszarze wolontariatu. Od tego czasu można w szkole powołać m.in. radę wolontariatu. Ważne jednak, żeby wszelkie zapisy z tym związane były zawarte w statucie szkoły. Przedstawiamy najważniejsze zmiany związane z funkcjonowaniem wolontariuszy w szkole!

Nauczanie indywidualne

Indywidualne przygotowanie przedszkolne i indywidualne nauczanie – nowe przepisy

Od 1 września będą obowiązywać nowe przepisy określające sposób organizowania indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego oraz indywidualnego nauczania. Od tego momentu wchodzi w życie kilka zmian!

Fotolia_88269973_Subscription_Monthly_XL

MEN przygotowało broszurę dla rodziców o reformie edukacji i zmianach na 2017/2018

Od 1 września 2017 r. zaczną obowiązywać w polskim systemie edukacji zmiany ustanowione przez Prawo oświatowe. W związku z tym MEN przygotowało broszurę informującą rodziców uczniów o nowościach i zmianach w prawie.

Fotolia_68225876_Subscription_Monthly_XL

Organizacja roku szkolnego od 1 września

1 września 2017 r. wejdzie w życie nowe rozporządzenie dotyczące organizacji roku szkolnego w publicznych szkołach podstawowych i publicznych szkołach ponadpodstawowych oraz publicznych placówkach, w których funkcjonują szkoły i publicznych placówkach kształcenia praktycznego. Sprawdzamy, co zmieni się w tym zakresie.

Fotolia_62501941_Subscription_Monthly_XXL

Sprawdź, czy znasz już wszystkie przepisy, które obowiązują od 1 września 2017 r.

Z początkiem roku szkolnego 2017/2018 wchodzi w życie wiele zmienionych przepisów Prawa oświatowego. Zmiany te często wymagają aktualizacji dokumentacji szkolnej, a także zaznajomienia nauczycieli ze wszystkimi nowościami na zebraniu rady pedagogicznej. Przedstawiamy przepisy, które wchodzą w życie 1 września – nie są to jeszcze wszystkie regulacje, ponieważ część z nich nie została jeszcze podpisana. Pamiętaj jednak, że artykuł będzie na bieżąco uzupełniany o nowe ustawy i rozporządzenia.

Dyrektor szkoły powinien zapoznać ucznia z regulaminem egzaminu poprawkowego

Rozporządzenie w sprawie egzaminu ósmoklasisty podpisane!

Zakończono prace legislacyjne nad rozporządzeniem w sprawie egzaminu ósmoklasisty. Nowy akt prawny wejdzie w życie 1 września 2017 r. i po raz pierwszy zostanie zastosowane w związku z egzaminem ósmoklasisty w roku szkolnym 2018/2019.

Ulgi w PIT 2012

Obowiązki wobec urzędu skarbowego i zakładu ubezpieczeń społecznych w związku z włączeniem gimnazjum do szkoły podstawowej

W związku z włączeniem gimnazjum do szkoły podstawowej należy dokonać wyrejestrowania pracowników z ubezpieczeń społecznych. A co zrobić z PIT-11 – czy należy go wydać  z dniem zakończenia działalności gimnazjum?

tablica szkolna 1 2 3

MEN przedstawił podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej

Znamy przedstawione przez MEN kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2017/2018. Ministerstwo publikuje również kierunki realizacji zadań w zakresie nadzoru pedagogicznego.

rozmowa kierowników

Poznaj zmiany na stanowiskach kierowniczych związane z reformą oświaty

Zaplanowane transformacje szkół niosą za sobą pewne zmiany w dalszym pełnieniu funkcji kierowniczych. W szczególności ograniczona zostanie możliwość przedłużenia kadencji dyrektora. Pewne szczególne rozwiązania przewidziano również w odniesieniu do dyrektorów gimnazjum, które będą eliminowane z ustroju szkolnego.

Najbliższa konsultacja

Brak konsultacji
w najbliższym czasie

Planowane konsultacje

Brak nadchodzących wydarzeń

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty