Pytanie: Jakie wymagania bhp powinna spełniać szkolna stołówka i kuchnia?
Pytanie: Czy w poradni psychologiczno-pedagogicznej powinien być przeprowadzany corocznie przegląd BHP? Co powinien on obejmować i kto powinien go przeprowadzać jeśli w placówce nie ma pracownika wyznaczonego do spraw BHP
Pytanie: Teren szkoły jest ogrodzony, jednak można wejść na niego poprzez specjalne przejście. Ostatnio coraz częściej rankiem na terenie szkoły leży bardzo dużo " petów", opakowań po piwie i innych alkoholach, niszczona jest zieleń i mienie szkoły. Czy możemy zamontować w przejściu bramkę, która będzie zamykana po wszystkich zajęciach? Kto odpowiada za wypadek na terenie szkoły po zajęciach? Na budynku jest tablica informująca, że szkoła nie odpowiada za bezpieczeństwo osób znajdujących się tam po zajęciach.
Pytanie: Żaden z rodziców uczniów szkoły podstawowej nie zadeklarował uczestnictwa swojego dziecka w zajęciach dydaktycznych i opiekuńczo-wychowawczych. Czy to oznacza, że nie ma konieczności organizowania konsultacji
Pytanie: Od 25 maja 2020 r. zorganizowane zostaną w szkole konsultacje dla ósmoklasistów. Rodzic jednego z uczniów pracuje za granicą, ale co tydzień ma bezpośredni kontakt z rodziną. Czy ten uczeń może uczestniczyć w konsultacjach organizowanych w szkole?
Pytanie: Jak często należy szkolić nauczycieli w zakresie udzielania pierwszej pomocy? Czy zaświadczenia mają okres ważności, podobnie jak szkolenia bhp?
Pytanie: Jakimi najważniejszymi zasadami powinien się kierować dyrektor układając plan lekcji w szkole podstawowej? Jakich zajęć nie należy łączyć ?
Pytanie: Czy budynek szkoły musi być połączony ogrzewanym łącznikiem z budynkiem hali sportowej, w której odbywają się zajęcia wychowania fizycznego?
Pytanie: Rodzice wyrazili chęć wymalowania izby lekcyjnej. Obawiam się jednak o bezpieczeństwo rodziców, aby nie doszło do wypadku w czasie pracy. Nie będą przecież moimi pracownikami, nie będą przeze mnie ubezpieczeni. Czy mogę pozwolić na wymalowanie klasy? W razie wypadku nie chciałabym ponosić odpowiedzialności.
Ferie dobiegły końca i dzieci wracają do szkół po zimowym wypoczynku. To dobry moment, aby przed kolejnymi zajęciami, dokonać przeglądu szkolnej sali gimnastycznej, stabilności zamontowania elementów, akcesoriów i sprzętu sportowego. Zaraz też zacznie się wiosna i będzie można prowadzić zajęcia WF-u na boisku. Aby było bezpiecznie, przyda się kontrola techniczna nawierzchni, bramek, koszy, tablic informacyjnych. Jak przeprowadzić kontrole sali gimnastycznej oraz boiska szkolnego piszemy w tym artykule. Ponadto, cenne wskazówki, co powinny zawierać regulaminy i tablice informacyjne tych obiektów, oraz jak zapewnić bezpieczeństwo uczniom podczas zajęć wychowania fizycznego.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty