Pytanie: Nauczyciel został wezwany w charakterze świadka do kuratorium oświaty przez rzecznika dyscyplinarnego. Jak potraktować tę nieobecność w pracy i czy należy wypłacić za ten dzień wynagrodzenie?
Pytanie: Czy nauczycielka może wykorzystać 14 dni zasiłku opiekuńczego, by zaopiekować się swoją córką, która jest po porodzie?
Pytanie: Nauczyciel został dodatkowo zatrudniony na stanowisku niepedagogicznym. Czy ma prawo do dni opieki z jednej umowy czy z obu?
Pytanie: Czy pracownik ma prawo do zwolnienia od pracy w związku ze śmiercią babci małżonka?
Pytanie: Nauczyciel zawiadomił nas, że w podstawowym miejscu pracy wyjeżdża na tygodniową wycieczkę z uczniami w charakterze opiekuna. W jaki sposób powinien usprawiedliwić swoją nieobecność w pracy?
Pytanie: Czy pracownikowi (ojcu) można udzielić urlopu okolicznościowego z tytułu urodzenia się dziecka przed planowaną datą porodu?
Pytanie: Nauczyciel pracuje u nas tylko dwa dni w tygodniu – czwartek i piątek. Czy zwolnienie lekarskie, które dostał na poniedziałek i wtorek powinien przedłożyć również w naszej placówce, chociaż w te dni nie świadczy u nas pracy?
Pytanie: Jaki wymiar godzinowy tzw. opieki dzieckiem z art. 188 Kodeksu pracy przysługuje pracownikom zatrudnionym na pełen etat, którzy pracują krócej w związku z przerwą na karmienie dziecka lub niepełnosprawnością?
Pytanie: Nauczyciel dostał wezwanie do sądu jako świadek. Czy powinien napisać jakiś wniosek do dyrektora ? Czy okazanie wezwania wystarczy?
Pytanie: Dwóch pracowników zwróciło się z prośbą o udzielenie dni opieki nad dzieckiem. Żona jednego z nich jest na urlopie macierzyńskim, drugiego na urlopie wychowawczym. Czy obaj powinni otrzymać dni wolne?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty