Od 6 maja 2020 r. przedszkola będą mogły ponownie funkcjonować, przy czym organ prowadzący może ograniczyć liczebność dzieci w grupie, a co za tym idzie, nie wszystkie dzieci będą mogły wrócić do przedszkola. Jednostka samorządu terytorialnego może także, mimo wszystko, podjąć decyzję o zamknięciu wszystkich placówek na jej terenie.
Organy prowadzące przedszkola „mogą je otworzyć, mając na uwadze wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a także Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej”. Przy czym organ prowadzący „może ograniczyć liczebność grupy przedszkolnej lub ograniczyć liczbę dzieci objętych opieką w żłobkach. Jednocześnie przewiduje się, że jednostka samorządu terytorialnego na podstawie dotychczasowych przepisów ogólnych może zamknąć wszystkie żłobki i przedszkola na swoim terenie.”
MEN radzi, jak się przygotować na otwarcie przedszkola
Z informacji opublikowanych na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej wynika, że 6 maja 2020 r. otwarte mają zostać zarówno przedszkola, jak i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych oraz inne formy wychowania przedszkolnego. W związku z powyższym dyrektor powinien ustalić czy:
Przygotowując przedszkole na pobyt dzieci pamiętaj, aby m.in.:
W związku z tą zmianą, dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie wypłacany rodzicom, gdy:
Źródło:
Opracowanie: Anna Trochimiuk
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń