Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zakończą się 19 czerwca 2019 r., zaś ferie letnie rozpoczną już 20 czerwca 2019 r., co wpłynie na liczbę dni urlopu, za który nauczycielom będzie trzeba wypłacić ekwiwalent. Ta zmiana weszła już w życie.
Do dwóch rozporządzeń w sprawie organizacji roku szkolnego dodano zapis, zgodnie z którym jeżeli czwartek bezpośrednio poprzedzający najbliższy piątek po dniu 20 czerwca jest dniem ustawowo wolnym od pracy, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze kończą się w środę poprzedzającą ten dzień.
Nastąpiła istotna zmiana w stosunku do projektu rozporządzenia dotycząca terminu rozpoczęcia ferii letnich. Pierwotnie ferie szkolne miały rozpocząć się w piątek 21 czerwca 2019 r., jednakże ostatecznie wprowadzono zapis, zgodnie z którym „ferie letnie rozpoczynają się w dniu następującym po dniu zakończenia rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych i kończą się z dniem 31 sierpnia”.
Nauczycielowi zatrudnionemu w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie szkolne, przysługuje urlop wypoczynkowy w wymiarze odpowiadającym okresowi ferii i w czasie ich trwania. W konsekwencji w 2019 r. nauczyciele rozpoczną korzystanie z urlopu już 20 czerwca.
Jeszcze nie zostały ogłoszone zmiany w rozporządzeniach dotyczących organizacji roku szkolnego w szkołach artystycznych. Projekty rozporządzeń, tak jak w przypadku projektów resortu edukacji, zakładają rozpoczęcie ferii dopiero 21 czerwca 2019 r., jednakże biorąc pod uwagę ostateczny kształt rozporządzeń Ministra Edukacji Narodowej, należy spodziewać się analogicznych rozwiązań tj. rozpoczęcia ferii letnich już w dniu 20 czerwca 2019 r.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń