Kwoty dotacji celowej w 2021 r. na materiały ćwiczeniowe są takie same jak w roku poprzednim. Natomiast wzrosły kwoty na podręczniki i materiały edukacyjne. Przedstawiamy szczegóły z nowego rozporządzenia.
W rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki z 24 marca 2021 r. zwiększeniu uległy kwoty dotacji celowej na wyposażenie publicznych szkół podstawowych i szkół artystycznych realizujących kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej w:
1) podręczniki do zajęć z zakresu edukacji: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej, podręczniki do zajęć z zakresu danego języka obcego nowożytnego lub materiały edukacyjne – w przypadku klas I–III w wysokości 90 zł na ucznia;
2) podręczniki lub materiały edukacyjne w wysokości:
Natomiast kwota dotacji celowej na materiały ćwiczeniowe pozostaje niezmieniona i wynosi do:
Informacje niezbędne dla ustalenia wysokości dotacji celowej, przekazywane przez dyrektora szkoły jednostce samorządu terytorialnego, są sporządzane na formularzu, którego wzór stanowi:
A w przypadku uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym, niesłyszących, słabosłyszących, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, niewidomych i słabowidzących, posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o ile uczniowie ci będą korzystać z podręczników, materiałów edukacyjnych lub materiałów ćwiczeniowych, dostosowanych do potrzeb edukacyjnych i możliwości psychofizycznych tych uczniów – na formularzu, którego wzór stanowi:
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń