Jak założyć szkolny blog, jak ożywić fotocast i prowadzić szkolne radio? Czy YouTube i Vimeo mogą stanowić wartościowe źródło informacji? Jak tworzyć multimedialne prezentacje? I czy to wszystko może być przydatne w edukacji? Odpowiedzi na te oraz inne pytania związane ze stosowaniem technologii informacyjno - komunikacyjnych w procesie kształcenia znajdą nauczyciele na szkoleniu organizowanym przez Narodowy Instytut Audiowizualny oraz IBM Polska.
Już w połowie listopada rusza pierwsza tura szkoleń dla nauczycieli z wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w edukacji Pracownia 2.0. W trakcie dwóch dni szkoleniowych doświadczona trenerka Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, Dorota Janczak, zapozna uczestników szkoleń z trendami w nowoczesnej edukacji, z przykładami dobrych praktyk z Polski i ze świata, a także z rozmaitymi sposobami wykorzystywania narzędzi TIK w procesie kształcenia.
Program szkoleń został skonstruowany tak, aby po jego zakończeniu wszyscy nauczyciele, niezależnie od specjalizacji, potrafili zastosować w swojej codziennej pracy różnorodne, w tym multimedialne i rozproszone źródła informacji oraz środki ich prezentacji.
Po ukończeniu szkolenia nauczyciel:
Zapraszamy nauczycieli wszystkich specjalności ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w szkoleniu, wymaga to jedynie wypełnienia formularza rejestracyjnego. Udział w szkoleniu jest bezpłatny, organizator pokrywa koszty wyżywienia i noclegu oraz zapewnia dostęp do sprzętu. Jednak uczestnik ponosi koszty akredytacji na szkolenie - 50 zł, z których pokryty zostanie m.in. druk materiałów szkoleniowych. Każdy uczestnik szkolenia otrzyma certyfikat ukończenia kursu. 50 zł prosimy wpłacać na konto Narodowego Instytutu Audiowizualnego: 03 1240 6247 1111 0000 4974 8912 z dopiskiem „pracownia2.0”
Skrócony program szkoleń:
Dzień pierwszy:
Więcej informacji na www.nina.gov.pl/edukacja
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń