Co łączy Polskę i Norwegię? Wspólna historia, tradycja, kultura, nauka a może ważne miejsca? Tropem norweskich śladów w Polsce będą podążali uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy wezmą udział w konkursie edukacyjnym „Na tropie” organizowanym przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.
W polskiej historii i kulturze nie brakuje wątków związanych z tym skandynawskim krajem. Świętosława, córka Mieszka I, która poślubiła norweskiego króla; bitwa pod Narwikiem; wpływ Chopina na twórczość Tellefsena czy współczesna scena jazzowa to tylko nieliczne przykłady przeplatających się relacji Polski i Norwegii. Zadaniem uczniów będzie odszukanie i zaprezentowanie podobnych aspektów.
„Na tropie” to konkurs organizowany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju w ramach Funduszy norweskich i EOG 2009-2014 skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Ma on zwiększać ich kompetencje oraz służyć bilateralnej wymianie doświadczeń. Uczniowie, pracujący w 7-osobowych zespołach wraz z opiekunem, będą mieli za zadanie zaprezentowanie wybranego przez siebie polsko-norweskiego wątku w formie anglojęzycznego wideo. Zgłoszenia konkursowe będą oceniane przez ekspertów pod kątem wartości merytorycznej i kreatywnej.
Rejestracji zespołu może dokonać opiekun, dyrektor szkoły lub inny pracownik danej placówki oświatowej za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.konkursnatropie.pl. Znajduje się tam również dokładny regulamin konkursu „Na tropie” i aktualności. Termin rejestracji i nadsyłania zgłoszeń mija 7 marca 2018 roku.
Zachęcamy również do odwiedzania strony konkursu na Facebooku www.facebook.com/konkursnatropie/, gdzie oprócz informacji o projekcie można także znaleźć mnóstwo inspiracji do stworzenia pracy konkursowej, a także ciekawostek na temat obu krajów.
Konkurs edukacyjny finansowany ze środków pochodzących z Norwegii, Islandii i Liechtensteinu w ramach Funduszy norweskich i EOG
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń