Już w listopadzie rusza badanie, które ma na celu m.in. zwiększenie prestiżu zawodu nauczyciela oraz obalenie mitu, że nauczyciele mało pracują, a do tego mają wolne w wakacje i ferie. W badaniu weźmie udział ok. 8.000 nauczycieli z całej Polski.
Badanie będzie prowadzone dwiema metodami. Pierwsza to tzw. wywiad dnia następnego, rodzaj samowypełniającego się dzienniczka - do wylosowanego nauczyciela przychodzi badacz i pyta go, jakie czynności związane z pracą wykonywał dzień wcześniej. Standardowy wywiad twa ok. godziny, obciążenie czasowe jest więc znacznie mniejsze, a wiarygodność większa niż w wypadku tradycyjnie wypełnianego. Wywiady dotyczyć będą także weekendów, ferii czy przerw świątecznych. Pozwoli to sprawdzić, ile czasu nauczyciele poświęcają sprawom zawodowym w dni teoretycznie wolne od pracy.
Druga metoda to internetowe ankiety, w których badani będą odpowiadać na pytania dotyczące czynności zawodowych w trakcie całego roku kalendarzowego.
Udział w badaniu jest dobrowolny, a grupa nauczycieli, którzy wezmą udział w badaniu, zostanie wybrana losowo, w taki sposób, aby znaleźli się w niej nauczyciele ze wszystkich typów szkół oraz wszystkich województw, dużych miast, małych miejscowości oraz wsi.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń