Wszyscy gimnazjaliści zainteresowani kosmosem, naukami ścisłymi, przyrodniczymi i technicznymi mogą wziąć udział w konkursie ASTROBOT. Wygrać można wycieczkę do amerykańskiego Centrum Kosmicznego im. J. F. Kennedy'ego na Przylądku Canaveral!
Zakładanie, prowadzenie i przejmowanie szkół publicznych przez podmioty prywatne jest niezgodne z konstytucją - twierdzi Związek Nauczycielstwa Polskiego i składa wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie konstytucyjności kwestionowanych przepisów.
Do 25 marca 2013 r. szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne mogą zgłosić uczestnictwo swoich uczniów w Marszu Żywych 2013. Marsz odbędzie się 8 kwietnia 2013 r.
Od 4 marca działa pilotażowy program eTwinning Plus dla Armenii, Azerbejdżanu, Gruzji, Mołdawii, Ukrainy i Tunezji. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zaprasza wszystkich nauczycieli zainteresowanych współpracą z kolegami i szkołami z nowo włączonych krajów do zgłaszania się poprzez stronę internetową.
Czy konieczność rozwiązania stosunku pracy na wniosek nauczyciela, jako jeden z warunków otrzymania świadczenia kompensacyjnego jest zgodny z Konstytucją? Na to pytanie odpowie Trybunał Konstytucyjny.
Już wkrótce w dwunastu szkołach gimnazjalnych oraz licealnych na terenie całego kraju rozpoczną się zajęcia z zakresu architektury i urbanistyki. Za realizację pilotażowego programu edukacyjnego „Kształtowanie przestrzeni” odpowiedzialna jest Izba Architektów RP, natomiast honorowy patronat nad projektem objął Minister Edukacji Narodowej.
Dobra wiadomość dla entuzjastów „Cyfrowej szkoły", gorsza - dla wszystkich wątpiących w celowość tworzenia e-podręczników i realizacji programu. Wyniki sondażu on-line, który zorganizowało Ministerstwo Edukacji Narodowej w październiku i listopadzie 2012 r., potwierdzają potrzebę wprowadzania technologii informacyjno-komunikacyjnych do szkół. Sygnalizują ją wszystkie grupy ankietowanych. W ankiecie wypowiedziało się 10 229 osób, w tym 5716 nauczycieli, 1373 rodziców oraz 3140 uczniów i innych zainteresowanych.
Obecny system kształcenia uczniów z niepełnosprawnościami nie jest przygotowany do realizacji Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych. Przewiduje ona włączenie takich uczniów do ogólnego systemu edukacji w szkołach publicznych. Szkoły te jednak mają za mało specjalistycznych kadr, nie są też odpowiednio wyposażone i dostosowane architektonicznie.
Do 11 marca 2013 roku można składać wnioski projektowe w konkursie, ogłoszonym przez Ministra Spraw Zagranicznych, na realizację zadania: „Edukacja globalna 2013”. W konkursie mogą brać udział organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego, publiczne i niepubliczne szkoły wyższe, instytuty badawcze oraz PAN i jej jednostki organizacyjne.
13 lutego 2013 r. zostało zawarte porozumienie o realizacji i promowaniu programu edukacji prawnej w szkołach ponadgimnazjalnych. Będzie on realizowany w drugim semestrze 2012/2013 roku oraz w roku szkolnym 2013/2014.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty