Od 22 lutego uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą zgłaszać się do wzięcia udziału w międzynarodowym konkursie projektów badawczych w dziedzinie fizyki biologii i chemii. Autorzy najlepszych projektów będą mieli okazję zaprezentować je na wystawie w Istambule.
Do 8 lutego 2013 r. można przesyłać zgłoszenia na seminarium „Developing better youth mobility for young people and for Europe", które odbędzie się 27 lutego - 1 marca 2013 r. Liczba miejsc jest ograniczona.
Rozpoczęła się ósma edycja ogólnopolskiego konkursu Historia i Życie. W tym roku zagadnieniem przewodnim konkursu jest temat „Żydzi w naszej pamięci”. Prace można nadsyłać do 29 marca 2013 r.
Ponad 200 mln zł z Programu Kapitał Ludzki zostanie przeznaczone na modernizację oddziałów przedszkolnych zlokalizowanych przy szkołach podstawowych. Pomocą objętych zostanie blisko 2 300 oddziałów w ponad 1400 placówkach. Dodatkowymi pieniędzmi regiony będą dysponowały od 1 lipca 2013 r.
Wpływ likwidacji szkół na organizację gminnej sieci szkół i warunki kształcenia uczniów, przeciwdziałanie zjawiskom patologii w szkołach oraz efekty kształcenia w szkołach niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych - te obszary działalności placówek oświatowych zamierza zbadać Najwyższa Izba Kontroli w 2013 r.
W styczniu rozpoczęła się rekrutacja szkół do badania TALIS 2013. W Polsce badanie obejmie nauczycieli i dyrektorów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
„Równe szanse w dostępie do edukacji osób z niepełnosprawnościami - analiza i zalecenia", to raport przygotowany przez Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, który zawiera szereg szczegółowych rekomendacji odnoszących się do realizacji prawa do nauki bez dyskryminacji i na zasadach równych szans. Raport został skierowany do Minister Edukacji Narodowej. Przeczytaj o najważniejszych wyzwaniach dla resortu edukacji, które zdaniem Rzecznika pomogą zapewnić równe szanse w dostępie do edukacji.
Do 15 stycznia 2013 r. gminy zobowiązane są złożyć sprawozdanie rzeczowo-finansowe z wykonywania zadań z zakresu opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.
Rzecznik Praw Dziecka zwrócił się do Głównego Inspektora Sanitarnego z prośbą o analizę i opinię dotyczącą niekorzystnego dla dzieci rozkładu zajęć w przedszkolach, oddziałach i punktach przedszkolnych.
Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak zwrócił się do Minister Edukacji Narodowej Krystyny Szumilas, pytając o planowane działania resortu związane z odnotowanymi przypadkami przemocy nauczycieli w stosunku do uczniów.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty