„Nakręć się na eksperymenty! – szkolny konkurs LaboLAB” to akcja konkursowa, w ramach której szkoły podstawowe mogą otrzymać zestawy wyposażenia pracowni przyrodniczych, oprogramowanie na tablice interaktywne oraz inne nagrody o łącznej wartości ponad 80 tys. zł.
Stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii w Łodzi i Grupa Wydawnicza Oświata organizują III edycję ogólnopolskiej Olimpiady wiedzy o biznesie i innowacjach. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Rejestracja do konkursu trwa jedynie do 20 lutego!
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN już po raz siódmy zaprasza szkoły, biblioteki oraz instytucje z całej Polski do udziału w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim. Możliwe są różne formy zaangażowania dla placówek w całej Polsce.
Prezentujemy nowe wydanie publikacji "Uchwały, regulaminy i procedury szkolne. Kompendium prawa wewnątrzszkolnego". Książka zawiera zbiór dokumentów szkolnych wraz ze szczegółowym omówieniem, jak je wprowadzać, stosować, jakie organy je wydają oraz jaka powinna być podstawa prawna poszczególnych aktów normatywnych. Do publikacji dołączono CD z przykładami ponad 75 dokumentów ustanawianych przez radę pedagogiczną, radę szkoły i radę rodziców.
Szkoły, przedszkola i placówki samorządowe mogą udzielać zamówień publicznych. Procedura udzielania tych zamówień jest skomplikowana i budzi wiele wątpliwości. Skorzystaj z nowej publikacji w Fabryce WIP - „Zamówienia publiczne placówek oświatowych”.
Już 23 stycznia 2018 r. w Warszawie odbędzie się szkolenie „Trudny rodzic - rozwiązywanie konfliktów i zachęcanie go do współpracy ze szkołą”. Zostały jeszcze wolne miejsca, dlatego zachęcamy do zapisu.
Sprawdź obowiązki dyrektora przedszkola na STYCZEŃ, a także kalendarz świąt i uroczystości przedszkolnych.
Dążąc do nieustannego rozwoju, zwiększenia satysfakcji Klientów oraz jeszcze szybszego udzielania odpowiedzi na indywidualne pytania, do grona Ekspertów Portalu Oświatowego dołączyło 5 nowych specjalistów.
Z przeprowadzonego niedawno raportu NIK dotyczącego wczesnego wspomagania rozwoju wynika, że dzieci z problemami mają trudny dostęp do terapii, nie są realizowane wszystkie zalecenia z opinii czy też nie przeprowadza się zajęć w określonym czasie. Przedstawiamy wyniki raportu.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty