Zbliża się koniec zajęć w roku szkolnym 2019/2020. To oczywiście czas na podsumowanie pracy szkoły. W tym roku konieczne jest wykonanie czynności w ramach podsumowania w formie zdalnej. Jak to zrobić? Odpowiedź na to pytanie uzyskasz, biorąc udział w webinarium na żywo „Zdalne podsumowanie pracy szkoły”. Zapraszamy już 10 czerwca 2020 r
Już niebawem rozpoczną się wakacje. Czas więc na podsumowanie zadań kierownika gospodarczego realizowanych w roku szkolnym. Z podsumowania tego należy wyciągnąć wnioski na kolejne laty szkolne.
Zbliża się koniec zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2019/2020. Roku szczególnym z uwagi na pandemię COVID-19, która wymusiła przejście na system nauczania zdalnego. Jaki wpływ będzie miała zaistniała sytuacja na klasyfikację w tym roku szkolnym? Jak zorganizować posiedzenie rady klasyfikacyjnej w czasie zawieszenia funkcjonowania jednostek oświaty? Odpowiadamy na pytania naszych Czytelników.
18 czerwca 2019 r. wchodzi w życie nowelizacja rozporządzeń w sprawie organizacji roku szkolnego w szkołach artystycznych, zgodnie z którą zajęcia dydaktyczno – wychowawcze zakończą się 19 czerwca 2019 r.
Jednym z obowiązków szkoły w związku z zakończeniem zajęć jest prawidłowe wypełnienie świadectw szkolnych. Jednak zadanie to rodzi wiele wątpliwości, szczególnie w tym roku szkolnym, gdy od 12 lipca przestają obowiązywać wzory dotychczasowych świadectw. Jak ustalić kolejność przedmiotów na świadectwie, jaki powinien być numer świadectwa szkolnego w bieżącym roku szkolnym? Na te i inne pytania odpowiemy w artykule o świadectwach szkolnych 2024.
Jakie świadectwo
Dla kogo
świadectwo szkolne promocyjne potwierdzające uzyskanie albo nieuzyskanie promocji do klasy programowo wyższej
uczeń szkoły dla dzieci i młodzieży, zależnie od wyników klasyfikacji rocznej (po ukończeniu nauki w danej klasie, nie licząc klasy programowo najwyższej)
świadectwo szkolne promocyjne potwierdzające uzyskanie promocji z wyróżnieniem
uczeń szkoły dla dzieci i młodzieży (od klasy IV szkoły podstawowej), który otrzymał promocję do klasy programowo wyższej z wyróżnieniem
świadectwo ukończenia szkoły
uczeń szkoły podstawowej lub szkoły ponadpodstawowej, który ukończył daną szkołę
świadectwo ukończenia szkoły potwierdzające ukończenie szkoły z wyróżnieniem
uczeń szkoły dla dzieci i młodzieży, który ukończył szkołę z wyróżnieniem
świadectwo dojrzałości
absolwent szkoły ponadpodstawowej, ponadpodstawowej szkoły średniej, posiadający wykształcenie średnie lub średnie branżowe, który zdał egzamin maturalny
świadectwo potwierdzające kwalifikację w zawodzie
osoba, która zdała egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie
Dotychczasowe wzory świadectw do 12 lipca 2024 r.
Wprowadzone w ubiegłym roku rozporządzenie w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków obok publikacji nowych wzorów dokumentów, zawiera również przepisy przejściowe umożliwiające skorzystanie z druków dokumentów szkolnych wydanych na podstawie poprzednio obowiązującego rozporządzenia. Tak więc w roku szkolnym 2023/2024 obowiązują jeszcze stare wzory świadectw. Od 12 lipca 2024 r. należy stosować świadectwa wg rozporządzenia z 2023 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków (§ 75 ust. 2 i § 76). Natomiast uczeń kończący szkołę, który będzie miał poprawkę np. w sierpniu, dostaje świadectwo już na nowym druku. Termin egzaminów poprawkowych będzie bowiem wykraczał poza 12 lipca.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych 19 czerwca 2019 r. i rozpoczęcie ferii szkolnych 21 czerwca 2019 r. zostanie także uregulowane w placówkach artystycznych.
Zbliża się dzień zakończenia zajęć w roku szkolnym 2018/2019 – ostatnim roku, w którym funkcjonują gimnazja i klasy gimnazjalne w innych szkołach. Warto zatem wiedzieć, jakie są aktualnie obowiązujące wzory (numery) wydawanych świadectw w szkole podstawowej z klasami gimnazjalnymi.
Zgodnie z zapowiedziami, zajęcia dydaktyczno – wychowawcze mają zakończyć się już 19 czerwca 2019 r. Okres ferii letnich wydłuży się jednak nie o dwa dni a o jeden dzień – jak wynika z projektu rozporządzenia. Sprawdź, co to oznacza dla szkoły i nauczycieli.
Resort edukacji informuje, że w związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach w roku szkolnym 2018/2019 termin ten przypada w piątek 21 czerwca 2019 r. Tak wynika z przepisów i data ta nie zostanie zmieniona.
Koniec roku szkolnego 2016/2017 przypadnie 23 czerwca 2017 r., a nie jak wcześniej zapowiadano 30 czerwca. Zmiany wprowadza nowelizacja rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego.
Copyright © 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone | Właściciel Portalu: Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.