Z przepisów prawa oświatowego wynika, że dla uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na niepełnosprawność należy obowiązkowo zorganizować zajęcia rewalidacyjne. Sposób prowadzenia tych zajęć nie może zostać odgórnie narzucony szkole i uczniowi. Sprawdzamy i podpowiadamy, jak prawidłowo zorganizować zajęcia rewalidacyjne.
Uzyskanie zwolnienia z nauki drugiego języka odbywa się na wniosek rodziców oraz na podstawie opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej. Dyrektorzy niejednokrotnie mają wątpliwość, czy sytuacja konkretnego ucznia kwalifikuje go do uzyskania takiego zwolnienia i czy ich postępowanie jest zgodne z przepisami. Warto więc stworzyć procedurę, która ułatwi takie działania.
Uczniom z niepełnosprawnościami sprzężonymi przydziela się nauczyciela wspomagającego, jeżeli wynika to z zaleceń zawartych w orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego. Czy koniecznie musi być to jeden nauczyciel dla jednego ucznia?
Nowa definicja domu wczasów dziecięcych, określenie czasu przebywania w tej placówce, kwestia indywidualnego programu zajęć – te zagadnienia zostały ujęte w nowelizacji rozporządzenia regulującego zasady funkcjonowanie placówek publicznych. Sprawdzamy, jakie konkretnie zmiany wprowadzono w zasadach funkcjonowania domów wczasów dziecięcych.
Copyright © 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone | Właściciel Portalu: Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.