W przypadku utraty oryginału świadectwa osoba, która otrzymała dokument, może wystąpić do szkoły z wnioskiem o wydanie duplikatu świadectwa. Przedstawiamy 6 najważniejszych zasad dotyczących wydawania duplikatów świadectw zgodnych z przepisach rozporządzenia MEN z 26 kwietnia 2018 r.
Wstrzymywanie wydawania uczniom i absolwentom świadectw szkolnych promocyjnych i świadectw ukończenia szkoły z powodu między innymi: nieuiszczenia opłaty za świadectwo, nieuiszczenia dobrowolnej opłaty na radę rodziców czy braku przedłożenia przez absolwenta tzw. obiegówki, są niezgodne z prawem – przypomina Ministerstwo Edukacji.
Rozporządzenie MEN z 26 kwietnia 2018 r. wprowadziło kilka nowości związanych z wpisywaniem zajęć, a także adnotacji umieszczanych na tegorocznych świadectwach szkolnych. Przedstawiamy najważniejsze z nich!
Wprowadzone przepisy nowego rozporządzenia z 26 kwietnia 2018 r. uregulowały wpisywanie zajęć WDŻ na świadectwa szkolne. I tak od tego roku szkolnego należy je umieścić w części „Inne zajęcia”. Czy tak samo będzie w przypadku gimnazjum?
W tym roku szkolnym, wydając świadectwa uczniom, trzeba już stosować przepisy z nowego rozporządzenia MEN z 26 kwietnia 2018 r. Jedną z nowości jest możliwość podpisania świadectw, zamiast wychowawcy klasy, przez innego nauczyciela wskazanego przez dyrektora szkoły. Przedstawiamy nowości w przepisach, a także najważniejsze zasady i instrukcję wypełniania świadectw. Nie popełnij błędów - o kilkunastu z nich również piszemy w artykule!
Copyright © 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone | Właściciel Portalu: Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.