Czasopismo "Zarządzanie Przedszkolem. Rozwiązania dla Zaawansowanych" od marca 2021 roku zmieniło swoje oblicze. Zyskało nowy tytuł: "Poradnik Dyrektora Przedszkola", a także nową, atrakcyjną stronę www. To jeszcze nie wszystkie nowości! Dowiedz się więcej.
Jeśli w przedszkolu niepublicznym planowane jest utworzenie oddziałów ogólnodostępnych i integracyjnych, dzieci niepełnosprawne mogą uczęszczać zarówno do jednego, jak i drugiego oddziału. Wszystkim dzieciom niepełnosprawnym, niezależnie od tego, do jakiego oddziału dziecko zostanie przyjęte, przedszkole niepubliczne powinno zapewnić kształcenie, wychowanie i opiekę w integracji z dziećmi pełnosprawnymi. Jak jest więc różnica między tymi oddziałami? Sprawdzamy w przepisach.
Obowiązkowym dokumentem, który należy sporządzić w związku z założeniem niepublicznego punktu przedszkolnego, jest projekt organizacji wychowania przedszkolnego. Jego odpowiednie przygotowanie jest kluczowe dla należytej organizacji punktu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w takim dokumencie.
Niejednokrotnie może zajść potrzeba przyjęcia większej liczby dzieci do przedszkola niepublicznego niż pierwotnie założona. Sprawdź, kto może podjąć decyzje o zwiększeniu liczby dzieci w przedszkolu niepublicznym i w jakim stopniu ta liczba zależy od opinii sanitarnej. Sprawdź w artykule.
W systemie oświaty funkcjonują również niepubliczne punkty przedszkolne. Jak przekształcić taki punkt w niepubliczne przedszkole? Jakie dokumenty będą tu konieczne? Czy możliwe jest uzyskanie uprawnień przedszkola publicznego? Sprawdź w artykule.
Copyright © 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone | Właściciel Portalu: Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.