Większość nauczycieli szkół i placówek samorządowych otrzymała już podwyżki wraz z wyrównaniem za okres od 1 stycznia 2024 r. Czy na takie same zarobki mogą liczyć nauczyciele szkół i placówek publicznych nie samorządowych oraz w szkołach i placówkach niepublicznych? W pewnych przypadkach takie podwyżki nie są wykluczone.
Już dziś nauczyciele otrzymają podwyżki w związku ze wzrostem stawek wynagrodzenia zasadniczego. Podwyżki te są powiązane z wyrównaniem wynagrodzenia za okresy od 1 stycznia 2024 r. Przypominamy, co powinny objąć wypłacane podwyżki. Upewnij się, jakie wypłaty dla nauczycieli powinieneś objąć podwyżką i wyrównaniem.
Czy wyrównanie do minimalnego wynagrodzenia powinno być zwrócone w związku z podwyżkami dla nauczycieli? W ocenie Związku Powiatów Polskich – tak. Odmiennego zdania jest Związek Nauczycielstwa Polskiego. Najważniejszą kwestią są tu jednak warunki ewentualnego potrącenia wyrównania z wynagrodzenia nauczyciela.
Jak wiemy, rozporządzenie z nowymi stawkami wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli weszło już w życie. Oznacza to konieczność wypłaty podwyżek dla nauczycieli i to z wyrównaniem za okres od 1 stycznia 2024 r. Czy dotyczy to także osób niebędących nauczycielami, zatrudnionych do prowadzenia zajęć na podstawie art. 15 Prawa oświatowego.
Podwyżki dla nauczycieli już obowiązują. Jak zatem je wypłacić? Czy można to zrobić jeszcze w lutym? Czy należy dokonać potrącenia wyrównania do minimalnej pensji? Odpowiedzi na te pytania już dziś.
Minister Edukacji podpisała rozporządzenie z podwyżkami dla nauczycieli. Nowe stawki wynagrodzenia zasadniczego wejdą w życie prawdopodobnie jeszcze w lutym, a to oznacza wypłatę podwyżek w marcu z wyrównaniem od stycznia.
Trwają pracę nad zmianą przepisów, która mają powiązać podwyżki dla nauczycieli z przeciętnym wynagrodzeniem ogłaszanym przez Prezesa GUS. Już dziś wyjaśnię, jak może wyglądać nowy mechanizm podwyżek i czy będzie on wiązał się z waloryzacją.
Zgodnie z zapowiedziami Prezydent podpisał ustawę budżetową na 2024 r. a także ustawę okołobudżetową. Wiemy zatem, ile będzie wynosić kwota bazowa, a to przełoży się na podwyżki dla nauczycieli o 30-33%.
Wczoraj odbyło się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu nowelizacji Karty Nauczyciela, który ma istotnie zmienić zasady ustalania stawek wynagrodzenia nauczycieli. Zgodnie z projektem mają być one waloryzowane w oparciu o przeciętne wynagrodzenie ogłaszane przez GUS. Wejście w życie zmian jest dość prawdopodobne, ponieważ ich poparcie deklarują dwie największe partie w parlamencie. Sprawdźmy więc, jakie rozwiązania w zakresie wynagrodzeń nauczycieli przewidziano w projekcie.
Sprawdzamy, ile jest prawdy w doniesieniach medialnych o 1500 zł podwyżki dla nauczycieli. Już dziś komentarz na ten temat na naszym fanpage’u.
Wiemy już, ile wyniesie wynagrodzenie zasadnicze nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego. Sprawdź, jakie podwyżki otrzymają nauczyciele w 2024 r. Projekt nowelizacji rozporządzenia płacowego z nowymi stawkami został już przekazany do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji.
Czy weto prezydenckie rzeczywiście mogło pozbawić nauczycieli podwyżek? Kiedy można spodziewać się wzrostu wynagrodzeń? Na te pytania odpowiem w noworocznym spotkaniu na żywo.
Ustawa okołobudżetowa przewidująca wzrost parametru średniego wynagrodzenia nauczycieli została zawetowana przez Prezydenta. W środę 27 grudnia złożono jednak prezydencki projekt ustawy budżetowej. Wobec tego co dalej z podwyżkami dla nauczycieli? Czy prezydenckie weto rzeczywiście blokuje podwyżki?
Podwyżki dla nauczycieli, mniej lekcji religii, korekty podstawy programowej czy odwołanie kuratorów oświaty – to zmiany zapowiadane przez nową Minister Edukacji. W dzisiejszym podsumowaniu kilka słów komentarza na temat ewolucyjnych zmian w oświacie.
Copyright © 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone | Właściciel Portalu: Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.