Dodatek specjalny nie może być przyznany na czas nieokreślony. Jak wskazuje Regionalna Izba Obrachunkowa w Łodzi, dodatek ten ze swojej istoty musi mieć okresowy charakter. Odmienne rozwiązania w regulaminie wynagradzania pracowników samorządowych w szkole są więc nieprawidłowe.
Nie zawsze dodatek specjalny wlicza się do podstawy dodatkowego wynagrodzenia rocznego. O tym, czy dodatek ten podlega wliczeniu do podstawy trzynastki decyduje to, czy był on wypłacany periodycznie, czy też było to świadczenie jednorazowe. Poznaj dwa warunki, jakie - zdaniem Regionalnej Izby Obrachunkowej w Olsztynie - musi spełniać dodatek specjalny, aby go nie uwzględnić w podstawie wymiaru dodatkowego wynagrodzenia rocznego. Przekonaj się, czy zdaniem Sądu Najwyższego, świadczenie periodyczne musi być wypłacane regularnie, aby wliczyć je do podstawy trzynastki.
Dodatek specjalny nie może być przyznany pracownikowi samorządowemu w dowolnej sytuacji. Można go przyznać jedynie w dwóch przypadkach i tylko na czas określony. Tymczasem w zakresie przyznawania tego dodatku zdarzają się błędy, co potwierdzają kontrole Regionalnych Izb Obrachunkowych.
Dodatek specjalnym jest jednym ze składników wynagrodzenia pracownika szkoły. Jednak nie każdy pracownik go otrzymać. Sprawdź, kto może liczyć na dodatek specjalny i na jakich zasadach go wypłacać.
Copyright © 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone | Właściciel Portalu: Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.