Od 1 września dyrektorzy wszystkich szkół kształcących w zawodach będą mogli ustalić po 10 dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Taką zmianę zakłada projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego. Jeżeli projekt wejdzie w życie, zwiększy się liczba dodatkowych dni wolnych od zajęć w szkołach branżowych i policealnych oraz w centrach kształcenia zawodowego.
Konieczność wprowadzenia zmian do rozporządzenia MEN z 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego wynika ze zgłaszanej przez dyrektorów branżowych szkół I stopnia, branżowych szkół II stopnia, szkół policealnych i centrów kształcenia zawodowego. W tych szkołach dyrektor może obecnie ustalić tylko 6 dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Nowelizacja rozporządzenia MEN w sprawie organizacji roku szkolnego zakłada ujednolicenie do 10 dni wymiaru dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych we wszystkich szkołach i placówkach prowadzących kształcenie zawodowe.
Oznacza to zwiększenie liczby dodatkowych dni wolnych w technikach, ale również w branżowych szkołach I stopnia, branżowych szkołach II stopnia, szkołach policealnych oraz centrach kształcenia zawodowego.
Zdaniem MEiN takie rozwiązanie powinno przełożyć się m.in. na usprawnienie przeprowadzania egzaminów zawodowych, szczególnie w przypadku szkół i placówek funkcjonujących w zespołach.
Źródło:
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń