W ubiegłym roku szkolnym można było zmienić ustalone dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych na podstawie § 11ge ust. 1 i 2 rozporządzenia MEN z 20 marca 2020 r. Jednak w aktualnym stanie prawnym nie ma już takiej możliwości.
Dyrektor szkoły lub placówki, po zasięgnięciu opinii rady szkoły albo rady placówki, a gdy rada nie została powołana - rady pedagogicznej, a w przypadku szkół również rady rodziców i samorządu uczniowskiego, biorąc pod uwagę warunki lokalowe i możliwości organizacyjne szkoły lub placówki, może, w danym roku szkolnym, ustalić dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w sytuacjach określonych przepisami prawa.
Przepis § 11ge ust. 1 i 2 rozporządzenia MEN z 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 odnosi się wyłącznie do roku szkolnego 2020/2021. O czym pisaliśmy tutaj>> Brak jest takich regulacji dla bieżącego roku szkolnego.
W myśl § 5 ust. 3 i 4 rozporządzenia MEN z 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego dyrektor szkoły lub placówki, w terminie do 30 września, informuje nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców o ustalonych w danym roku szkolnym dodatkowych dniach wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W przypadku ustalania dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, ze względu na egzamin zawodowy, po 30 września, dyrektor szkoły lub placówki, w których odbywa się egzamin zawodowy, informuje o ustalonych dniach wolnych, w terminie do 31 grudnia.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń