Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Organizacja pracy

Znajdziesz tu odpowiedzi na pytania, problemy, wątpliwości związane z organizacją czy prowadzeniem przedszkola, a także porady związane z najnowszą reformą oświatową. Eksperci odpowiadają na pytania dotyczące statutów przedszkola, arkusza organizacyjnego, czy organizacji zajęć. Ponadto podpowiadamy, jak tworzyć oddziały przedszkolne, jak prowadzić dokumentację placówki, a także wiele innych niezbędnych porad dla dyrektora przedszkola publicznego i niepublicznego.

Czy przedszkole niepubliczne może prowadzić bibliotekę i wypożyczać dzieciom książki

Pytanie: Czy jeśli z dotacji zakupione są do przedszkola (niepublicznego) książki dla dzieci, dla nauczycieli, to powinny one być w jakiś sposób opisane, opieczętowane? Czy zakładając przedszkolną bibliotekę, trzeba to robić według jakiś odgórnych wytycznych? Czy przedszkole może wypożyczać dzieciom książki do domu bez prowadzenia dodatkowej dokumentacji?

Czy procedury przedszkola należy włączyć do treści statutu

Pytanie: W statucie przedszkola niepublicznego zawarta jest procedura przyprowadzania i odbierania dziecka z przedszkola. Czy takie procedury jak: spacerów i wycieczek oraz wypadków też muszą być szczegółowo opisane? Czy wystarczy, jak są w procedurach poza statutem przedszkola? Czy powinno się zawrzeć również inne procedury w statucie?

Dziecko nie uczęszcza do przedszkola – kiedy możliwe skreślenie z listy

Pytanie: Do przedszkola niepublicznego jest zapisane 3-letnie dziecko, które nie uczęszcza od początku roku szkolnego (mama zgłasza lęk separacyjny). Jakie są możliwości rozwiązania tej sytuacji?

Organ prowadzący – czy może ingerować w statut przedszkola

Pytanie: Czy organ prowadzący przedszkole publiczne może przeprowadzić kontrolę zgodności merytorycznej statutu, wskazać zapisy, jakie powinny być umieszczone w statucie i wydać zalecenia wykonania zaleceń w ciągu 14 dni?

Czy można zorganizować noc w przedszkolu (samorządowym)

Pytanie: Czy w przedszkolu samorządowym można zorganizować noc w przedszkolu dla dzieci 6-letnich, np. z okazji oczekiwania na św. Mikołaja?

Dni wolne od zajęć w przedszkolu prowadzonym przez organ prawny

Pytanie: Jestem dyrektorem przedszkola publicznego prowadzonego przez organ prawny. Czy tworząc harmonogram dni wolnych na cały rok (mając zapis w statucie oraz w umowie o dodatkowych dniach wolnych wynikających z harmonogramu), trzeba w te dni tworzyć dyżury?

Jak odwołać przewodniczącą rady rodziców

Pytanie: Jak prawnie rozwiązać problem dotyczący odwołania przewodniczącej rady rodziców? Przewodnicząca jednej grupy przedszkolnej dopuściła się skandalicznego zachowania w stosunku do nauczycieli i innych rodziców. Proszę o wskazówkę, jak przeprowadzić i na jakiej podstawie prawnej dokonać jej odwołania.

Brak miejsca dla 6-latka w przedszkolu – co może zrobić dyrektor

Pytanie: Do przedszkola zgłosił się rodzic dziecka 6-letniego zameldowanego w obwodzie szkolnym, a spełniającego obowiązek poza obwodem. Rodzic chce przenieść dziecko do naszej zerówki przedszkolnej, ale nie ma ani jednego wolnego miejsca. Rodzic nie uczestniczył w procesie rekrutacji. Co należy zrobić?

Wiek dzieci w oddziałach – czy określa to organ prowadzący

Pytanie: Czy organ prowadzący, ustalając sieć gminnych przedszkoli, może określić w danej placówce wiek dzieci w oddziałach? Np. na tej zasadzie, że w oddziałach przy szkole podstawowej będą tylko 5- i 6-latki, a w przedszkolach 3-, 4- i 5-latki.

Umowa z firmą cateringową w przedszkolu – czy są wytyczne

Pytanie: Czy istnieję wytyczne dotyczące treści umowy zawieranej z firmą cateringową na dowóz posiłków do przedszkola?

Najbliższa konsultacja

Brak konsultacji
w najbliższym czasie

Planowane konsultacje

Brak nadchodzących wydarzeń

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty