Prezentujemy pakiet wskazówek dla pracownika oświaty. Dowiedz się, jak wykryć i zareagować na próbę wyłudzenia danych osobowych w szkole.
Nauczyciele to bardzo specyficzna grupa zawodowa. Charakterystyczne jest zwłaszcza uregulowanie ich czasu pracy. Jest on bowiem częściowo zadaniowy, a w pozostałym zakresie ściśle powiązany z prowadzeniem zajęć z uczniami. Ta mieszanka niejednokrotnie dezorientuje. Sprawdź, jakich błędów unikać w zakresie czasu pracy nauczyciela.
Prezentujemy kontynuację podcastu dotyczącego czasu pracy nauczycieli. Sprawdź, jakich błędnych praktyk unikać, aby nie naruszyć praw pracowniczych a jednocześnie dbać o interes szkoły.
Czas na kolejną porcję nowości ze świata oświaty. Bardzo ważnym zagadnieniem jest w ostatnim czasie ochrona tzw. sygnalistów. Nowe przepisy w tym zakresie wejdą w życie już w grudniu.
W drugiej części nagrania przedstawiamy kolejne nowości ze świata oświaty.
Regulamin funduszu socjalnego to podstawowe narzędzie służące do zarządzania funduszem. Regulacje w nim zawarte nie mogą być jednak całkowicie dowolne. Sprawdź, jakich rozwiązań nie wolno stosować w takim regulaminie:
Choć nadal nie opublikowano projektu nowelizacji Karty Nauczyciela, to wiemy już co nieco na podstawie założeń przedstawionych przez resort edukacji i nauki. W nagraniu analizujemy proponowane rozwiązania, porównując je z obecnymi.
W nagraniu kontynuujemy praktyczną analizę założeń do rewolucyjnej nowelizacji Karty Nauczyciela. Co zmieni się prawdopodobnie w przyszłym roku szkolnym? Poznaj konkrety.
Nauczyciel lub dyrektor może oczywiście nie zgadzać się z orzeczeniem komisji dyscyplinarnej w jego sprawie. Przysługuje mu naturalnie droga odwoławcza. Sprawdź, jak z niej skorzystać.
W drugiej części podcastu dotyczącego ugód z pracownikami oświaty rozważamy, jak dojść do ugody na etapie postępowania sądowego.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty