Czy nauczyciel otrzyma wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe wskutek kwarantanny ucznia? Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy ustalić, czy nauczyciel znajduje się w stanie gotowości do pracy.
W drugiej części wideoporady wyjaśniamy, jak obliczać wysokość trzynastki
Dokumentacja nauczania i inna dokumentacja szkolna zawiera dane osobowe uczniów i nie tylko. Jak dbać o ich bezpieczeństwo? W tym pomóc mogą wytyczne UODO.
Wprawdzie to dyrektor ponosi odpowiedzialność za właściwe prowadzenie i przechowywanie dokumentacji przebiegu nauczania. Niemniej jednak wpisów w dokumentacji w pewnym zakresie dokonują oczywiście nauczyciele. Sprawdź, jaką dokumentację nauczania powinien prowadzić nauczyciel.
Dodatkowe wynagrodzenie roczne – ustalanie prawa do tego świadczenia i jego obliczanie nadal wzbudzają wiele wątpliwości wśród praktyków. Niejasne przepisy i wiele różnych interpretacji ewidentnie nie pomaga. W pierwszej części wideoporady rozwiewamy wątpliwości dotyczące zasad ustalania prawa do trzynastki za 2021 r. w oświacie:
Kontynuujemy analizę grudniowych nowości w oświacie. Wśród nich m.in. dodatkowy zasiłek opiekuńczy, jak również zmiany w naliczaniu okresu zasiłkowego.
Ostatni miesiąc 2021 r. to dość burzliwy okres w oświacie. Przede wszystkim po raz kolejny wprowadzono nauczanie zdalne – na czas od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2021 r.
Dynamicznie zmieniająca się sytuacja epidemiologiczna przekłada się na częste zmiany wytycznych obowiązujących w szkołach i przedszkolach. Jakie są zasady dotyczące zakładania maseczek i kto je wyznacza? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań udziela Marta Wysocka – obejrzyj szkolenie.
Zapowiadane zmiany w Karcie Nauczyciela dotyczą nie tylko czasu pracy i pensum, ale także awansu zawodowego i oceny pracy nauczycieli. Planowane są m.in.: zlikwidowanie dwóch stopni awansu: nauczyciela stażysty i kontraktowego, rezygnacja ze stażu, planu rozwoju zawodowego i sprawozdania z jego realizacji. Uzyskanie mianowania będzie możliwe po zdaniu zewnętrznego egzaminu teoretycznego i praktycznego, a nauczycielem dyplomowanym będzie można zostać dopiero sześć lat po mianowaniu.
Prawo oświatowe bardzo precyzyjnie wskazuje, kiedy w przedszkolu lub szkole można zatrudnić nauczyciela nieposiadającego wymaganych kwalifikacji, a kiedy osobę niebędącą nauczycielem. Niestety, przepisy regulujące te kwestie często są mylone, co prowadzi do nieprawidłowości ujawnianych podczas kontroli kuratora oświaty. Jak uniknąć błędów? Obejrzyj szkolenie.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty