Widmo kryzysu energetycznego ciąży także nad szkołami i placówkami i oświatowymi. Sprawdź, jakie rozwiązania tego problemu zapowiedział resort edukacji.
Z informacji przedstawionych przez resort edukacji wynika, że szkoły będą podlegały zamrożonym cenom gazu w 2023 r. Rozwiązanie takie przewidziano w ustawie z 26 stycznia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców paliw gazowych w związku z sytuacją na rynku gazu, do końca 2023 r. m. in. szkoły, przedszkola będą korzystać z zamrożonych cen gazu.
Poza tym w następstwie nowelizacji ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego przewidziano działania osłonowe w celu łagodzenia kryzysu energetycznego. W ramach tych rozwiązań szkoły, przedszkola i placówki oświatowe mają otrzymać jednorazowy dodatek na pokrycie 40% wzrostu kosztów ogrzewania za sezon za zakupiony:
Jednostki samorządu terytorialnego mają również otrzymać dodatkowe środki w łącznej wysokości 13,7 mld zł, które będą mogły przeznaczyć na bieżącą działalność, w tym funkcjonowanie prowadzonych szkół i placówek oświatowych.
Źródło:
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń