Czy dokument zawierający ogólne wnioski wynikające ze sprawowanego nadzoru pedagogicznego oraz informacja o działalności pracy szkoły to dwa oddzielne dokumenty? Czy obydwa dokumenty koniecznie muszą być przedstawiane dwa razy w roku? Rozwiewamy wątpliwości czytelników.
Dyrektor jest zobowiązany do przedstawienia radzie pedagogicznej ogólnych wniosków wynikających ze sprawowanego nadzoru pedagogicznego oraz informacji o działalności szkoły (art. 69 ust. 7 ustawy Prawo oświatowe). Przepisy nie określają terminu na dokonanie tej czynności. Jedynie wskazują, że należy dokonać tego nie rzadziej niż dwa razy w roku.
Jednocześnie, w myśl § 24 rozporządzenia MEN z 25 sierpnia 2017 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego, dyrektor szkoły (placówki), w terminie do 31 sierpnia, przedstawia na zebraniu rady pedagogicznej, a w przypadku szkoły (placówki), w której nie tworzy się rady pedagogicznej - na zebraniu z udziałem nauczycieli i osób niebędących nauczycielami, które realizują zadania statutowe szkoły (placówki), wyniki i wnioski ze sprawowanego nadzoru pedagogicznego. Są to kompletne wyniki oraz wnioski ze sprawowanego wewnętrznego nadzoru pedagogicznego, w tym prowadzonej kontroli i wspomagania i są przedstawiane jeden raz, zazwyczaj na koniec roku szkolnego. Tu ważny jest termin.
Przepisy nie określają sposobu przedstawienia przez dyrektora wyników i wniosków sprawowanego przez niego nadzoru pedagogicznego, ani informacji o działalności szkoły (placówki). Oznacza to, że forma przedstawienia podsumowania nadzoru i ww. informacji może być dowolna, np.: ustna, pisemna, prezentacja multimedialna, forma mieszana. Jeżeli jest to dokument, to może być wspólny.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń