W ciągu roku w polskich szkołach dochodzi średnio do 74 - 100 tys. wypadków z udziałem dzieci. 340 z nich to wypadki ciężkie, a 43 - śmiertelne. Prawie 82 proc. szkolnych wypadków dotyczy uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Ponadto corocznie dochodzi do ponad 4,6 tys. wypadków wśród nauczycieli i innych osób zatrudnionych w oświacie.
Michelin Polska S.A. zaprasza uczniów gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej w wieku 13-19 lat do udziału w konkursie „Nie daj się na drodze!”. Konkurs jest częścią międzynarodowej akcji edukacyjnej.
Od 16 maja do 29 czerwca 2012 r. nauczyciele mogą zgłaszać się do nowego projektu - Akademia Nowe Horyzonty, organizowanego przez Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.
Pytanie: Dnia 18 maja odbyło się spotkanie minister edukacji narodowej Krystyny Szumilas w Kielcach i Bliczy z rodzicami posyłającymi swoje sześcioletnie dzieci do szkoły. W szkole w Bilczy sześciolatki uczą się w osobnej klasie. Minister, podczas spotkania podkreślała, że dzięki obniżeniu wieku szkolnego dzieci mają szansę na lepszy rozwój.
17 maja 2012 r. w siedzibie MEN odbyło się drugie spotkanie Forum Rodziców. Głównymi tematami poruszanymi na spotkaniu były przepisy prawa oświatowego dotyczące działalności rodziców w szkole, a także założenia do projektu systemowego poświęconego wzmocnieniu roli rodziców w edukacji.
W ramach projektu „Sklepiki szkolne - zdrowa reaktywacja” Fundacja BOŚ wspiera przebudowę sklepików szkolnych. 50 tysięcy złotych od fundacji pomoże w rewitalizacji sklepików szkolnych w całej Polsce. Dofinansowanie otrzymało 35 placówek z 12 województw. Dzięki temu blisko 12,5 tys. dzieci uzyska dostęp do zdrowych, świeżych i pełnowartościowych produktów.
11 maja 2012 r. w Brukseli odbyło się posiedzenie Rady Unii Europejskiej ds. edukacji, kultury i sportu. Ministrowie debatowali nad projektem przyszłego programu europejskiego na rzecz wsparcia edukacji, młodzieży i sportu „Erasmus dla wszystkich” Nowy program będzie realizowany w latach 2014 - 2020 i ma zastąpić obecne programy, m. in. „Uczenie się przez całe życie" i „Młodzież w działaniu".
Do 30 kwietnia organy prowadzące publiczne szkoły podstawowe (samorządy gminne i powiatowe) mogły składać wnioski o udział prowadzonych przez nie szkół w pilotażu Rządowego Programu rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych - „Cyfrowa szkoła". Wnioski złożyło aż 46 procent organów prowadzących. Dotyczyły one 3507 publicznych szkół podstawowych uprawnionych do złożenia takiego wniosku (27,1%).
12 maja 2012 r. w centrum Warszawy w godzinach 12.00 - 15.00 odbędzie się zabawa, która inauguruje kampanię ITAKI „Nie uciekaj”. Jej celem jest zapobieganie ucieczkom z domu. Do udziału w grze ITAKA zaprasza nastolatków w wieku 12-17 lat w grupach maksymalnie 5 osobowych. Wymagana jest rejestracja do 10 maja.
Minister Pracy i Polityki Społecznej ogłosił otwarty konkurs dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz liceów na opowiadanie, esej lub komiks na temat własnej oceny i wizji bycia aktywnym na starość. Konkurs ma na celu upowszechnianie modelu aktywności zawodowej i społecznej wśród młodych osób, aby pokazać potrzebę współpracy międzypokoleniowej, w której młodzi i starsi korzystają ucząc się od siebie nawzajem i przekazując doświadczenie. Termin nadsyłania prac: 13 września 2012 r.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty