Wychowawca ma szereg zadań, które powinien zaplanować i wykonać w ciągu roku szkolnego. Dla potwierdzenia terminowego wykonania zadań obowiązujących nauczyciela pełniącego rolę wychowawcy klasy przygotowaliśmy formularz kontroli zadań. Pobierz przykładowy wzór!
Nauczyciel ma szereg zadań, które powinien zaplanować i wykonać w ciągu roku szkolnego. Dla potwierdzenia terminowego wykonania zadań obowiązujących nauczyciela przygotowaliśmy formularz kontroli zadań. Pobierz przykładowy wzór!
Nowe rozporządzenie dotyczące oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów w szkołach publicznych zostało właśnie podpisane i oczekuje na wejście w życie. Rozporządzenie nie przewiduje żadnych rewolucyjnych zmian.
Rada pedagogiczna, uwzględniając możliwości edukacyjne ucznia, może jeden raz w ciągu danego etapu edukacyjnego promować do klasy programowo wyższej ucznia, który nie zdał egzaminu poprawkowego z jednych obowiązkowych zajęć edukacyjnych albo zajęć z języka mniejszości narodowej, mniejszości etnicznej lub języka regionalnego, pod warunkiem że te zajęcia są realizowane w klasie programowo wyższej. Pobierz wzór uchwały w tej sprawie!
Dotychczasowe rozporządzenie w sprawie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych będzie obowiązywało równolegle z nowym, do czasu wygaszenia kształcenia w szkołach publicznych starego typu. Konieczne jest więc zapewnienie spójności pomiędzy starym a nowym rozporządzeniem.
Od 1 września br. ma zacząć obowiązywać nowe rozporządzenie dotyczące oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów. Nie zmienia ono dotychczasowych wytycznych, a jedynie dostosowuje przepisy do nowego ustroju szkolnego. Sprawdź szczegóły!
Od początku roku szkolnego 2015/2016 obowiązują nowe przepisy, które przyniosły takie zmiany, jak m.in. możliwość śródrocznej i rocznej opisowej oceny klasyfikacyjnej uczniów uczących się na każdym etapie edukacyjnym, a nie tylko do uczniów I etapu edukacyjnego. Zmianie uległa również możliwość zgłaszania zastrzeżeń do dyrektora szkoły w sprawie niezgodnego z przepisami ustalenia rocznej oceny klasyfikacyjnej z zajęć edukacyjnych lub zachowania.
Nauczyciele mają obowiązek informowania uczniów i ich rodziców o rocznych ocenach przewidywanych na podstawie art. 44g ust. 1 ustawy o systemie oświaty. Przed rocznym klasyfikacyjnym zebraniem rady pedagogicznej nauczyciele prowadzący poszczególne zajęcia edukacyjne oraz wychowawca oddziału informują ucznia i jego rodziców o przewidywanych dla niego rocznych ocenach klasyfikacyjnych z zajęć edukacyjnych oraz przewidywanej rocznej ocenie klasyfikacyjnej zachowania, w terminie i formie określonych w statucie szkoły.
Wiele kwestii związanych ze zmianą przepisów dotyczących oceniania obowiązujące od 1 września 2015 r. mogą okazać się pod koniec roku szkolnego problematyczne. Okazuje się bowiem, że nie zawsze wiadomo, kiedy wpisywać na świadectwie oceny z religii lub jakie dodatkowe osiągnięcia uczniów powinny się tam znaleźć. Przedstawiamy odpowiedzi na najbardziej problematyczne zagadnienia.
Copyright © 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone | Właściciel Portalu: Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.