Podsumowanie pracy przedszkola publicznego i niepublicznego to ważny element końca roku szkolnego. Dyrektor musi zaplanować zebranie rady pedagogicznej, zgromadzić i przeanalizować wszystkie dokumenty. Podsumowanie pracy w przedszkolu niepublicznym może się jednak różnić. Sprawdzamy główne zadania dyrektora!
Postępowanie rekrutacyjne do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych, publicznych innych form wychowania przedszkolnego, publicznych szkół i publicznych placówek przeprowadza komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora przedszkola, szkoły lub placówki. Dyrektor wyznacza przewodniczącego komisji rekrutacyjnej. Pobierz wzór zarządzenia w sprawie powołania komisji rekrutacyjnej.
Dyrektor przedszkola podsumowując pracę w I półroczu, powinien odnieść się zarówno do wniosków ze sprawowanego nadzoru pedagogicznego, jak i przedstawić informacje o działalności przedszkola. Przygotowując wnioski z nadzoru, należy przeprowadzić analizę dokumentacji nadzoru oraz zebrać informacje od osób odpowiedzialnych za różne aspekty pracy. Podpowiadamy, jak prawidłowo podsumować pracę przedszkola w I półroczu.
Dziecko 4-letnie, które nie zostało przyjęte do żadnego z wybranych i wskazanych we wniosku przedszkoli, musi mieć wskazaną inną placówkę wychowania przedszkolnego, która może je przyjąć. Dokonuje tego wójt (burmistrz, prezydent miasta) po informacji od dyrektora przedszkola. Inaczej jednak będzie w przypadku dziecka 3-letniego - taki obowiązek będzie możliwy od 1 września 2017 r.
Do 31 marca dyrektor przedszkola ma obowiązek zakończenia przyjmowania wniosków o przyjęcie dziecka - taka regulacja wynika z nowych przepisów dotyczących zasad przeprowadzania rekrutacji do publicznych przedszkoli. Zmiany dotyczą także składu komisji rekrutacyjnej. Dowiedz się, co jeszcze zmieniło się w zasadach rekrutacji do przedszkola.
Dyrektor musi przedstawić nauczycielom 2 razy w roku ogólne wnioski z nadzoru pedagogicznego. Przedstawiamy przykładowy schemat do napisania takiego półrocznego podsumowania.
Działania w ramach kontroli zarządczej, które podejmuje dyrektor powinny być ujęte w rocznym harmonogramie. Na każdy miesiąc powinna być przypisana określona liczba czynności kontrolnych, które należy wykonać.
Dopuszczając autorski program do użytku przedszkola, dyrektor zatwierdza go do realizacji na cały etap edukacyjny. W związku z tym nie ma potrzeby zatwierdzania go co roku. Przed dopuszczeniem programu dyrektor może skonsultować się ze specjalistami.
Pracownik, przed podjęciem pracy, powinien przedłożyć dyrektorowi dokumenty potwierdzające posiadanie wymaganych kwalifikacji na dane stanowisko. Jeśli w aktach brakuje kopi takich dokumentów pracownik powinien je niezwłocznie dostarczyć. Jeśli tego nie zrobi dyrektor rozwiąże z nim umowę o pracę.
Na wniosek obywatela dyrektor przedszkola musi udostępnić informacje publiczne, które nie są dostępne w BIP. Ma na to 14 dni, chyba że jakaś informacja może być podana niezwłocznie. W taki przypadku dyrektor nie powinien zwlekać. W tabeli przedstawiono na jakich zasadach należy udostępnić poszczególne informacje.
Copyright © 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone | Właściciel Portalu: Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.