Dodatek specjalny nie może być przyznany na czas nieokreślony. Jak wskazuje Regionalna Izba Obrachunkowa w Łodzi, dodatek ten ze swojej istoty musi mieć okresowy charakter. Odmienne rozwiązania w regulaminie wynagradzania pracowników samorządowych w szkole są więc nieprawidłowe.
W jakich przypadkach dodatek specjalny musi zostać uwzględniony w podstawie wymiaru dodatkowego wynagrodzenia rocznego? Niestety kryterium jego uwzględnienia jest dość trudne do uchwycenia. Nieco światła na tę sprawę rzuca stanowisko Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku.
Nie zawsze dodatek specjalny wlicza się do podstawy dodatkowego wynagrodzenia rocznego. O tym, czy dodatek ten podlega wliczeniu do podstawy trzynastki decyduje to, czy był on wypłacany periodycznie, czy też było to świadczenie jednorazowe. Poznaj dwa warunki, jakie - zdaniem Regionalnej Izby Obrachunkowej w Olsztynie - musi spełniać dodatek specjalny, aby go nie uwzględnić w podstawie wymiaru dodatkowego wynagrodzenia rocznego. Przekonaj się, czy zdaniem Sądu Najwyższego, świadczenie periodyczne musi być wypłacane regularnie, aby wliczyć je do podstawy trzynastki.
Copyright © 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone | Właściciel Portalu: Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.