Pytanie: Jak wygląda sprawa dokumentacji, kiedy przedszkole niepubliczne zaczyna swoje funkcjonowanie od lutego/marca? Jak realizować podstawę programową?
Pytanie: Mamy oddział przedszkolny w szkole podstawowej (zerówka). Czy rytmika i gimnastyka korekcyjna są obowiązkowymi przedmiotami, które muszą być realizowane w oddziale przedszkolnym? Jakie kwalifikacje powinien mieć nauczyciel?
Pytanie: Rodzic w zerówce przyprowadza dziecko tylko na 2 godziny do przedszkola. Dziecko często nie uczestniczy w zajęciach podstawy programowej, w tym w rytmice, gimnastyce. Nie ma możliwości socjalizacji z rówieśnikami. Czy takie dziecko spełnia wymagania rocznego przygotowania przedszkolnego?
Pytanie: Jak często w przedszkolu publicznym realizując podstawę programową, można zmieniać wydawnictwa materiałów edukacyjnych? Czy można co roku, czy należy robić to raz na cały etap?
Pytanie: Czy są określone terminy dotyczące złożenia wniosku o odstąpienie od realizacji niektórych treści wynikających z podstawy programowej wychowania przedszkolnego przez nauczyciela, który prowadzi indywidualne roczne przygotowanie przedszkolne? Czy nauczyciel może to zrobić w każdej chwili?
Pytanie: Czy istnieje przepis prawa wskazujący na zasady tworzenia zestawu podręczników w przedszkolu? Jeśli nie, to jak przygotować w tym zakresie dokumentację dla oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej.
Pytanie: Proszę o informację na temat przyjęcia w przedszkolu programów własnych nauczycielek. Czy rada pedagogiczna opiniuje każdy program z osobna czy wszystkie jako zestaw? Czy jest termin określający, kiedy programy mają być przyjęte?
Pytanie: Przedszkolem publicznym jest przedszkole, które zapewnia bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w czasie ustalonym przez organ prowadzący, nie krótszym niż 5 godzin dziennie. Przedszkole w gminie funkcjonuje od 6:00 do 18:00. Dyrektor przedszkola poinformował, że godziny bezpłatne realizowane są w godzinach 8:00-13:00 ze względu na realizację w tych godzinach podstawy programowej. Czy to jest prawidłowe?
Pytanie: Dziewczynka lat 7 jest zapisana do grupy dzieci sześcioletnich, jednak sporadycznie uczęszcza na zajęcia. Mama była informowana już w październiku, że dziecko musi mieć 50% obecności. Mama twierdzi, że dziecko jest mało odporne, nie może uczęszczać do przedszkola i to również jest opinia lekarza. Gotowość dziecka do podjęcia nauki w szkole wydajemy do końca kwietnia. Co w związku z opisaną sytuacja? Czy dziecko może otrzymać w ogóle taką gotowość i na jakiej podstawie?
Pytanie: Czy w czasie ferii zimowych jest obowiązek prowadzenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych? Czy tylko opiekuńczych, jeśli jest niewielka liczba dzieci?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty