Każdy mężczyzna, który ceni sobie ponadczasową elegancję, powinien posiadać w szafie przynajmniej jeden model uniwersalnego, klasycznego płaszcza, który z powodzeniem będzie mógł założyć do pracy. Nawet w miejscach, gdzie obowiązuje rygorystyczny dress code, płaszcz męski będzie idealnym okryciem wierzchnim. Warto wiedzieć, jak dobrać płaszcz do sylwetki, a także – w jaki sposób go nosić.
Jeśli chodzi o płaszcze męskie w doskonałej cenie, to na rynku nie brakuje interesujących i klasycznych propozycji, które podbiją serce każdego modnego mężczyzny. Trzeba podkreślić, że zwłaszcza w miejscach pracy, gdzie obowiązuje rygorystyczny dress code, klasyczny płaszcz męski jest jedynym słusznym wyborem, jeśli chodzi o okrycie wierzchnie. Dzięki niemu można osiągnąć elegancki i stosowny charakter stylizacji biznesowej. Trzeba zdawać sobie sprawę jednak z tego, że płaszcz męski wygląda dobrze wyłącznie wtedy, kiedy jest w odpowiedni sposób dopasowany do sylwetki. Oto czynniki, na które trzeba zwrócić uwagę przy jego wyborze:
Z racji tego, że płaszcze męskie dostępne są w sklepach w naprawdę wielu wzorach, panowie często mają problem z wyborem tego, który najlepiej sprawdzi się w przypadku stylizacji do pracy. Warto pamiętać także o tym, że klasyczne płaszcze posiadają inne, bardzo atrakcyjne alternatywy. Panowie równie dobrze wyglądają w modnej od lat kurtce skórzanej. Ta jednak sprawdzi się wyłącznie w miejscach, w których nie obowiązuje rygorystyczny dress-code. Panowie, który mimo wszystko stawiają na klasyczny, uniwersalny męski płaszcz, mogą wybierać spośród następujących modeli:
Model płaszcza, który kojarzony jest z klasą, pieniędzmi i arystokracją. To najbardziej formalny krój, jeśli chodzi o męskie płaszcze. Mianem dyplomatki najczęściej określa się sięgający kolan jednorzędowy płaszcz. Dyplomatka to najlepszy wybór
Ten typ płaszcza pierwotnie używany był przez marynarzy. Obecnie bosmanka to klasyczny fason płaszcza męskiego, który wyróżnia się dwurzędowym zapięciem, a także szerokim, wykładanym na ramiona kołnierzem. Uwaga – dwa rzędy guzików optycznie poszerzają sylwetkę, dlatego ten krój poleca się głównie szczupłym, dobrze zbudowanym mężczyznom.
Jest to płaszcz, które funkcjonuje również pod nazwą prochowca. Charakteryzuje się kołnierzem o nietypowym kroju oraz wiązaniem w pasie. Jest to płaszcz, który cechuje się nieco większym luzem, dlatego nie poleca się go na formalne wyjścia. Z powodzeniem sprawdzi się w miejscach pracy, w których nie obowiązują ścisłe zasady dotyczące ubioru.
To wykonany z grubej wełny płaszcz, który na pierwszy rzut oka przypomina nieco dłuższą kurtkę. To jeden z najmniej formalnych rodzajów płaszczy, które można kupić w sklepach. Jest to wybór polecany zwłaszcza młodym osobom, które niezbyt dobrze czują się w zbyt formalnych krojach. Nic więc dziwnego, że budrysówkę często określa się mianem młodzieżowego płaszcza. Pomimo swojego mało formalnego kroju doskonale prezentuje się w stylizacjach do pracy.
Jak widać, wybór płaszczy męskich na rynku jest naprawdę szeroki i zróżnicowany. Są one jedynym słusznym wyborem, jeśli chodzi o okrycie wierzchnie do stylizacji biznesowych bądź też smart-casual. Każdy mężczyzna może dzięki nim podkreślić zalety swojej sylwetki i ukryć jej mankamenty. Warto podkreślić, że wysokojakościowy męski płaszcz jest wyborem na lata i może służyć jako podstawa do wielu udanych stylizacji – nie tylko biznesowych. W męskiej garderobie powinny znaleźć się co najmniej dwa płaszcze – cieplejszy na zimę i nieco cieńszy, który można nosić wiosną i jesienią.
Artykuł sponsorowany
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń