Codzienne życie dyrektorowi, nauczycielowi czy innemu pracownikowi oświaty znacząco ułatwia posiadanie odpowiedniego konta osobistego. Jest ono potrzebne przede wszystkim do otrzymywania wpływów z tytułu wynagrodzenia za pracę. Czym powinno odznaczać się najlepsze konto osobiste? Sprawdź!
Konto osobiste to rodzaj rachunku bankowego, który prowadzi bank. Zgromadzonymi środkami bez ograniczeń może dysponować jego posiadacz. W praktyce osobom ze stałymi dochodami dziś trudno wyobrazić sobie brak posiadania osobistego konta. To właśnie tam wpływa wynagrodzenie za pracę. Ale to nie wszystko! Taki rachunek służy także do wykonywania przelewów wychodzących, opłacania rachunków, spłaty rat kredytów lub płatności kartą za zakupy w sklepie.
Najpopularniejszym rodzajem konta osobistego jest rachunek rozliczeniowy bieżący. Pozwala on m.in. na:
Wśród kont osobistych, które uzupełniają rachunek bieżący, są rachunki rozliczeniowe pomocnicze. To one umożliwiają gromadzenie środków na określony cel. Częstym dodatkiem do konta osobistego jest tradycyjne konto oszczędnościowe, zwykle oprocentowane. Można tam gromadzić oszczędności, ale też swobodnie wypłacać zebrane środki.
Innym dość popularnym rodzajem rachunku osobistego jest konto walutowe. Cieszy się ono szczególnym zainteresowaniem osób, które dużo podróżują po świecie. Mogą z niego korzystać także studenci lub nauczyciele, którzy uczestniczą w międzynarodowych wymianach. Jest to również dobre rozwiązanie dla tych, którzy robią zakupy w zagranicznych sklepach lub chcą gromadzić oszczędności w obcej walucie.
Idealne konto osobiste to rachunek, który:
Pomocne w poszukiwaniu najlepszych ofert kont osobistych są porównywarki finansowe np. https://finanse.rankomat.pl/. Dzięki nim w jednym miejscu gromadzone są oferty z różnych banków. Warto dokładnie przyjrzeć się każdej propozycji i nie od razu odrzucać tę droższą w utrzymaniu.
Pamiętaj, że darmowe konto jest kuszące, ale nie sprawdzi się, gdy na przykład dużo podróżujesz lub robisz zakupy bezgotówkowe w zagranicznych sklepach. Wówczas zapłacisz większą opłatę za przelew i prowizję od przyjęcia jego zlecenia niż w przypadku, gdy rachunek będzie obejmował możliwość wykonywania przelewów w obcej walucie.
Zanim więc przystąpisz do wybrania najlepszego dla siebie konta bankowego, ustal, czego w rzeczywistości potrzebujesz. Weź pod uwagę, m.in. skąd przychodzą do Ciebie przelewy, jakimi walutami najczęściej operujesz i jak często korzystasz z karty. Jeśli korzystasz z bankomatów, sprawdź, czy obowiązują jakieś limity lub prowizje przy wypłatach.
Te wszystkie aspekty wspólnie wpływają na koszty utrzymania konta osobistego i Twoją satysfakcję z jego posiadania.
Artykuł partnera
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń