Wydaje się, że poszukiwanie metod, które wzbogacają tradycyjne techniki edukacyjne, od zawsze idzie w parze z nauczaniem. Coraz większą popularnością wśród pedagogów cieszą się zabawki STEAM.
Wydaje się, że poszukiwanie metod, które wzbogacają tradycyjne techniki edukacyjne, od zawsze idzie w parze z nauczaniem. Coraz większą popularnością wśród pedagogów cieszą się zabawki STEAM. To innowacyjne narzędzia wspierające holistyczny rozwój uczniów podczas zabawy. Czym dokładnie są? I czy wprowadzenie ich do sal lekcyjnych może przynieść rewolucję w poznawaniu świata przez dzieci? Sprawdźmy to!
STEAM to akronim od nazw dziedzin, które dziecko poznaje podczas zabawy zestawami edukacyjnymi. Są to:
science (nauka),
technology (technologia),
engineering (inżynieria),
art (sztuka),
mathematics (matematyka).
Zabawki edukacyjne STEAM, takie jak klocki konstrukcyjne Korbo, to cenna pomoc w holistycznym podejściu do nauczania. Umożliwiają przeniesienie abstrakcyjnych koncepcji matematycznych i naukowych w świat rzeczywistych doświadczeń. Pozwalają dziecku uczyć się wszystkiego, co istotne w jego rozwoju w trakcie ciekawej zabawy.
Zabawki STEAM dają szeroki zakres aktywności – od prostych projektów mechanicznych po skomplikowane eksperymenty naukowe. Nauczyciele mogą wykorzystać dostępne scenariusze lekcji lub adaptować zabawki do własnych planów nauczania. Możliwości są niemal nieograniczone. Praktyczne modelowanie i przestrzenne konstrukcje z klocków mogą pomóc przedstawiać zasady fizyki lub ilustrować problemy matematyczne.
Zestaw 2450 klocków konstrukcyjnych Korbo STEAM umożliwia pracę z 25 uczniami. Poza kołami zębatymi, łącznikami, korbami i walcami w zestawie znajdują się także 4 książki ze scenariuszami lekcji oraz 160 kart pracy. Dzięki nim dzieci mogą tworzyć plansze przedstawiające farmy energii odnawialnej, budować konstrukcje znanych zamków i budowli, np. Wieżę Eiffla czy Akropol.
Klocki Korbo Edu Technix oraz Korbo Edu Car to nie tylko narzędzia do nauki fizyki czy inżynierii. Są również świetnym sposobem na rozwijanie kreatywności oraz umiejętności rozwiązywania problemów już w najmłodszych latach. Zadania polegające na konstruowaniu modeli pojazdów, maszyn czy ulubionych zwierzątek angażują uczniów w proces myślenia przyczynowo skutkowego i strategicznego. Dodatkowo powstałe z klocków pojazdy, mogą brać udział w wyścigach, które uczą zdrowej rywalizacji.
Dynamiczne i interaktywne lekcje, na których wykorzystywane są zabawki STEAM, mogą znacząco zwiększyć motywację uczniów do nauki. Kiedy dzieci widzą realne zastosowanie zdobywanej wiedzy, ich zaangażowanie oraz chęć do dalszego eksplorowania danego tematu znacząco rośnie. W świecie, w którym umiejętności z zakresu STEAM są coraz bardziej cenione, takie metody nauczania mogą pomóc uczniom wyróżnić się na tle rówieśników oraz lepiej przygotować ich do przyszłych karier.
Zabawki STEAM w szkole to narzędzie do inspirowania, poznawania i motywowania uczniów. Zestawy mogą być wykorzystywane podczas zajęć z różnymi grupami wiekowymi, także wśród pięciolatków. Klocki konstrukcyjne polskiej marki Korbo zostały uznane na całym świecie, m.in. w Hiszpanii, Japonii czy w Meksyku. Zestawy są kompatybilne. Kolory elementów wybrały dzieci, a konstrukcje zostały przez nie dokładnie przetestowane.
Artykuł sponsorowany
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń