Pytanie: Jak przewiduje projekt nowego rozporządzenia MEN dotacja przedszkolna nie będzie już przysługiwać na dzieci 6-letnie. Czy w związku z tym projekt przewiduje, że przedszkole dostanie zamiast dotacji pieniądze z subwencji na dzieci 6-letnie będące w przedszkolu publicznym prowadzonym przez osobę fizyczną?
Pytanie: W jaki sposób powinna zostać naliczona dotacja z urzędu gminy na prowadzenie oddziału przedszkolnego w niepublicznej szkole?
Pytanie: Co się zmieniło w sposobie naliczania dotacji na dzieci 6-letnie od początku 2017 r.?
Pytanie: Niepubliczny Punkt Przedszkolny zmienia nazwę na Niepubliczne Przedszkole. NIP i regon pozostają takie jak w punkcie przedszkolnym. Czy w związku z tym należy zamknąć księgi handlowe za punkt przedszkolny, a otworzyć na przedszkole? Czy pracownikom trzeba zmienić umowy o pracę?
Pytanie: W gminnym przedszkolu trwają prace inwestycyjne mające na celu wygospodarowanie pomieszczenia dla dzieci w wieku 3 lat. Czy środki finansowe przeznaczone na tą inwestycję należy wliczyć do podstawy wyliczenia dotacji dla przedszkoli niepublicznych?
Pytanie: Od września naukę w oddziale przedszkolnym przy niepublicznej szkole podstawowej rozpoczną 5-latki. Czy na te dzieci przysługuje dotacja tak jak na 6-latki?
Pytanie: Czy w przedszkolu niepublicznym przysługuje dotacja na dziecko, które jest obcokrajowcem i jest zameldowane w kraju?
Pytanie: Czy przedszkole niepubliczne w okresie wakacji powinno otrzymywać dotację na dzieci według stanu z 30 czerwca, czy liczby uczęszczających dzieci w miesiącach wakacyjnych?
Dotacje przedszkolne mogą być wykorzystane wyłącznie na pokrycie wydatków bieżących, czyli wydatków poniesionych na cele działalności placówki. Oznacza to, że można je przeznaczyć na utrzymanie kuchni. Nie jest natomiast możliwy zakup żywności z tych środków finansowych.
Pytanie: Dziecko 5-letnie uczęszcza do przedszkola znajdującego się w gminie sąsiedniej. Rodzice złożyli wniosek o zwrot kosztów za dowożenie dziecka do przedszkola, w którym realizuje obowiązek. Poinformowali gminę, że obydwoje pracują, a oddział przedszkolny przy szkole podstawowej będącej w ich obwodzie nie zapewnia ich dziecku opieki do godziny 17.00. Gmina posiada przedszkole, które jest czynne do godziny 17.00. W odpowiedzi na pismo rodziców, gmina odpisze, że odmawia zwrotu za dowożenie dziecka do innego przedszkola, proponując rodzicom przedszkole w tej gminie. Czy gmina ma rację?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty