Pytanie: W szkole planowana jest zmiana prowadzenia ksiąg inwentarzowych. Lepszą opcją wydaje się prowadzenie ksiąg w podziale na pomieszczenia. Czy istnieje wzór klasyfikacji składników majątkowych w podziale na pomieszczenia?
Pytanie: Czy zwrot kosztów dowożenia dziecka niepełnosprawnego należy się rodzicowi w przypadku, gdy droga rodzica do szkoły jest nie dłuższa niż jego droga do pracy? Rodzic pracuje w tej samej miejscowości, w której położona jest szkoła.
Pytanie: Czy z dotacji oświatowej może być pokryte ubezpieczenie budynku, w którym mieści się przedszkole prowadzone przez stowarzyszenie?
Pytanie: Gdzie można znaleźć średnie zużycie paliwa w jednostkach na 100 km dla danego pojazdu według danych producenta pojazdu? Parametr ten potrzebny jest do ustalenia wysokości zwrotu kosztów przewozu ucznia dokonywanego przez rodziców.
Pytanie: Czy projekt uchwały w sprawie ustalenia średniej ceny jednostki paliwa na terenie gminy podlega konsultacjom związkowym? Projekt dotyczy zwrotu kosztów dowozu dzieci niepełnosprawnych.
Pytanie: Czy dyrektor może samodzielnie zwolnić uczniów z opłaty za obiady?
Pytanie: Rada Gminy podjęła uchwałę, w której ustaliła miesięczną opłatę za korzystanie z wychowania przedszkolnego uczniów objętych wychowaniem przedszkolnym w wysokości 1 zł za każdą rozpoczętą godzinę faktycznego pobytu dziecka w przedszkolu. W przedszkolu, którego dotyczy pytanie, czas bezpłatny za pobyt dziecka w przedszkolu trwa od 8:15 do 13:15. Czy jeśli dziecko przebywa w przedszkolu od godz. 8:00 do 13:30, wówczas należy liczyć 2 godziny płatnego pobyt dziecka?
Pytanie: Czy w sytuacji gdy organ samorządu nie udzielił pisemnego upoważnienia kierownikom samorządowych jednostek organizacyjnych, dyrektor szkoły ma możliwość dokonywania zmian w planie finansowym szkoły w ciągu roku w rozdziale w ramach grup, tzn. między paragrafami płacowymi lub miedzy paragrafami rzeczowymi?
Pytanie: Jaki paragraf klasyfikacji wydatków należy zastosować, księgując dodatek na start?
Pytanie: W sierpniu przedszkole jest zamknięte z uwagi na wcześniej ustaloną przerwę. Umowa z rodzicami wychowanków na świadczenie usługi edukacyjnej zawarta jest także na okres wakacyjny. Czy wobec tego należy pobierać opłatę za okres wakacji?
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty