Pytanie: Jeżeli podmiot zewnętrzny prowadzi zajęcia dodatkowe w grupie 3-4-latków i trwają ok. 30 min, to w jaki sposób należy się rozliczyć – czy zapłacić jak za całą godzinę zajęć? Czy w grupie 5-6-latków zajęcia dodatkowe mogą trwać godzinę? Czy zajęcia dodatkowe mogą się odbywać tylko po realizacji podstawy programowej w przedszkolu?
Czy w umowie z osobami z zewnątrz, które prowadzą w przedszkolu publicznym zajęcia dodatkowe, należy zawrzeć informację o wynajęciu sali? Sprawdzamy, czy i jakie umowy można zawrzeć i co powinny zawierać.
Pytanie: Jaka kwota wynagrodzenia dyrektora przedszkola (niepublicznego) może być ujęta z dotacji wg najnowszych przepisów?
Pytanie: Jestem dyrektorem i organem prowadzącym przedszkole niepubliczne. Czy z dotacji oświatowej udzielanej przez urząd gminy można sfinansować wymianę pieca centralnego ogrzewania na ekogroszek, który jest stary i nie do końca spełnia swoją rolę, na pompę ciepła powietrzną. Z dotacji chciałabym sfinansować zakup i montaż pompy. Czy ten wydatek jest właściwy do rozliczenia go dotacją?
Pytanie: Czy z dotacji oświatowej można sfinansować zakup urządzenia i jego montaż na placu zabaw przedszkola? Koszt urządzenia 8.000 brutto, natomiast montaż – 1.696 zł.
Pytanie: Do końca roku mam zawarte umowy z dostawcami żywności do stołówki szkolnej. Co roku o tej porze szkoła ogłasza przetarg nieograniczony na dostawę na kolejny rok.. Stołówka szkolna w tym roku nie funkcjonowała przez ponad 6 miesięcy i nie wiadomo czy w przyszłym nie będzie podobnie. Pracuje tylko stołówka przedszkola. Czy zatem można zamiast ogłaszać przetarg, przedłużyć umowy z dostawcami żywności? Czy też konieczne jest nowe postępowanie?
Pytanie: Jesteśmy stowarzyszeniem, które nieodpłatnie prowadzi niepubliczną szkołę podstawową oraz niepubliczne przedszkole, nie prowadzimy działalności gospodarczej. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Placówki utrzymujemy tylko i wyłącznie z dotacji oświatowej otrzymywanej z urzędu gminy. Czy z ww. dotacji możemy opłacić prawnika, który będzie w sądzie reprezentował szkołę (pracownik pozwał szkołę)?
Wobec jednego pracownika obowiązuje jeden limit wynagrodzenia, jaki można pokryć w danym roku kalendarzowym z dotacji oświatowej, niezależnie od tego, czy pracę w danej jednostce oświatowej pracownik ten świadczy na jednej czy też na bazie kilku umów.
W szkołach podlegających temu samemu organowi prowadzącemu nie muszą obowiązywać takie same stawki za wyżywienie w stołówce. O podwyższeniu opłaty decyduje w tym przypadku dyrektor, wyższa stawka zaś obowiązuje tylko w jego placówce (nie jest narzucana odgórnie wszystkim jednostkom z danej gminy).
Z dotacji – w granicach ustawowych limitów – może być sfinansowane wynagrodzenie wicedyrektora szkoły, przedszkola i innej placówki oświatowej.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty