W obecnym roku szkolnym w klasach I szkół średnich znaleźli się absolwenci trzeciej klasy gimnazjum oraz ósmej klasy szkoły podstawowej. Spowodowało to bardzo duże problemy organizacyjne. Jak je rozwiązać? Przeczytasz o tym w nowej publikacji „Podwójny rocznik. Regulacje prawne, wyzwania, rozwiązania problemowych kwestii”.
Każdy nauczyciel podlega odpowiedzialności dyscyplinarnej za uchybienie godności zawodu, a także za naruszenie nauczycielskich obowiązków służbowych. Wymierzenie tej odpowiedzialności musi być poprzedzone złożonym postępowaniem przypominającym nieco postępowanie karne i prowadzonym najpierw przez rzecznika dyscyplinarnego, a dopiero potem przez komisję dyscyplinarną nauczycieli. Weź udział w szkoleniu „Odpowiedzialność nauczyciela - konsekwencje i rodzaje naruszeń” i sprawdź, za co nauczyciel może ponieść odpowiedzialność dyscyplinarną.
Interesuje Cię, jakie są obligatoryjne i fakultatywne zadania inspektora ochrony danych w jednostkach oświatowych? Zastanawiasz się, jak przygotować dokumentację potwierdzającą realizację zadań inspektora? A może nurtuje Cię, jak przygotować się do kontroli UODO? Już 21 listopada 2019 r. weź udział w szkoleniu „Zadania i dokumentowanie pracy IOD w oświacie”.
Nietrzeźwość pracownika szkoły jest bardzo poważnym uchybieniem, które może nieść za sobą różnorakie konsekwencje, w tym – w przypadku pracowników niepedagogicznych – zwolnienie dyscyplinarne. Jak zatem zbadać trzeźwość pracownika? Kwestia ta zostanie poruszona na szkoleniu „Odpowiedzialność nauczyciela – konsekwencje i rodzaje naruszeń”.
Od 1 września 2019 r. na dyrektorze szkoły spoczywa nowy obowiązek informowania rzecznika dyscyplinarnego o przewinieniach dyscyplinarnych nauczycieli naruszających prawa i dobro dziecka. W jakich sytuacjach ten obowiązek należy spełnić? Jak to zrobić? Na te i inne pytania z zakresu odpowiedzialności dyscyplinarnej odpowiedź uzyskamy podczas szkolenia „Odpowiedzialność nauczyciela – konsekwencje i rodzaje naruszeń”.
Dowiedz się, jakie obowiązki spoczywają na dyrektorze przedszkola w listopadzie. Poznaj również kalendarz świąt i uroczystości przedszkolnych.
Obliczenie wymiaru urlopu uzupełniającego i ekwiwalentu urlopowego dla nauczyciela szkoły feryjnej wydaje się nieskomplikowane, ale nie zawsze tak jest. Niekiedy należy bowiem wziąć pod uwagę dodatkowe okoliczności, takie jak okres zatrudnienia nauczyciela czy fakt zatrudnienia na czas określony. Sposób rozwiązania tych problemów przedstawimy podczas szkolenia „Vademecum początkującego dyrektora szkoły”, które odbędzie się 25 października 2019 r. w Warszawie.
Dnia 12 września 2019 r. weszły w życie przepisy ustawy o opiece zdrowotnej nad uczniami. Jednym z jej celów jest zapewnienie wszystkim uczniom równego dostępu do bezpłatnej opieki stomatologicznej. Realizacja tego celu może przebiegać zarówno poprzez zatrudnienie stomatologa w szkole, jak i nawiązywanie współpracy z prywatnymi gabinetami. Sprawdź, jakie szanse dla lekarzy dentystów wynikają z nowych przepisów oraz jakie wątpliwości budzi w praktyce ich stosowanie.
Wiemy już, że Związek Nauczycielstwa Polskiego zdecydował o kontynuacji akcji protestacyjnej rozpoczętej na wiosnę 2019 r. Tym razem nie będziemy mieli jednak do czynienia ze strajkiem a z tzw. protestem włoskim.
Jednym z pierwszych kroków nowego dyrektora szkoły będzie dobranie sobie odpowiedniego zespołu na stanowiskach kierowniczych. Jak obsadzić te stanowiska? Dowiesz się tego, biorąc udział w szkoleniu „Vademecum początkującego dyrektora szkoły”.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty