Nauczyciele, którzy złożą wnioski o ocenę pracy po 31 sierpnia 2018 r. otrzymają już ocenę na nowych zasadach. Sprawdź, jak zmieni się procedura oceny pracy nauczycieli z nowym rokiem szkolnym.
„Konsekwencje zmian Karty Nauczyciela dla szkół, przedszkoli i placówek niepublicznych oraz publicznych nie samorządowych od 1 września 2018 r.” – to szkolenie, które pomoże zrozumieć nowe regulacje dotyczące nauczycieli placówek niepublicznych. Pobierz prezentację i poznaj zmiany obowiązujące już od najbliższego roku szkolnego. Przedstaw je również radzie pedagogicznej (nauczycielom) w swojej placówce.
W okresie reformy oświaty zakres stosowania przepisów dotyczących zwalniania nauczycieli został zmodyfikowany. Szczególną uwagę na prawidłowe rozwiązywanie stosunków pracy nauczycieli muszą zwrócić uwagę szkoły, do których włączono gimnazja. Zachęcamy do zapoznania się z praktyczną prezentacją, w której zebrane zostały zasady przeprowadzania ruchu kadrowego nauczycieli w 2018 r.
Praktyczna prezentacja na temat zmian w Karcie Nauczyciela, które weszły w życie z dniem 1 stycznia 2018 r. pomoże uporządkować wiedzę na temat m.in.: udzielania urlopu dla poratowania zdrowia, zmian w zakresie zatrudniania nauczycieli, uprawnień rodzicielskich, likwidacji dodatków socjalnych oraz nowych zasad korzystania z urlopu wypoczynkowego przez kadrę kierowniczą szkoły. Sprawdź, czy poprawnie stosujesz nowe przepisy Karty Nauczyciela.
Przedstawiamy praktyczne zestawienie zmian dotyczących nowych regulacji w Karcie Nauczyciela od 2018 r. Prezentacja zawiera omówienie: zmian wchodzących w życie 1 stycznia 2018 r. dotyczących m.in.: urlopu dla poratowania zdrowia, urlopu wypoczynkowego, uprawnień rodzicielskich, zmian wchodzących w życie 1 września 2018 r. dotyczących m.in. oceny pracy, awansu zawodowego, stosunku pracy nauczycieli, czasu pracy, zmian wchodzących w życie 1 września 2020 r. dotyczących m.in. dodatku za wyróżniającą pracę.
Wszystko wskazuje na to, że wdrażanie zmian związanych z reformą oświaty rozpocznie się już 1 września 2017 r. I choć co chwila docierają do nas nowe informacje związane ze zmianami, to warto zapoznać się z tym, co zawierają projekty ustaw zmieniających strukturę szkolnictwa w Polsce. Przedstawiamy prezentację, która może się również przydać na szkolenie rady pedagogicznej, w której zawarte są najważniejsze informacje o reformie oświaty. Sprawdź, co i w jakiej formie się zmieni.
Przed pierwszym dzwonkiem w nowym roku szkolnym konieczne jest przeprowadzenie zebrania rady pedagogicznej. Należy na nim przekazać nauczycielom wiele informacji, rozdzielić zadania, przypomnieć o obowiązkach, podjąć wiele decyzji, także w formie uchwał rady pedagogicznej. Jak prawidłowo przeprowadzić zebranie rady pedagogicznej – dowiesz się z przygotowanych specjalnie dla dyrektorów szkół i placówek oświatowych materiałów szkoleniowych.
Zmiany w prawie oświatowym dotknęły także czasu pracy nauczycieli. Od nowego roku szkolnego nie będą funkcjonowały tzw. godziny karciane. Prowadzone w ramach tych godzin zajęcia dodatkowe będą od tej pory realizowane w ramach zadań statutowych szkoły. Sprawdź, co warto wiedzieć w związku z nadchodzącymi zmianami.
Początek roku szkolnego 2016/2017 to nie tylko zmiany w systemie oświaty, ale także w Karcie Nauczyciela. Najważniejszą z nich jest zniesienie tzw. godzin karcianych. Od tej pory zajęcia dodatkowe uwzględniające potrzeby i zainteresowania uczniów będą realizowane w ramach zadań statutowych szkoły. Poza tym zmiany obejmują również postępowanie dyscyplinarne i potwierdzanie przez nauczycieli niekaralności dyscyplinarnej. Sprawdź, czego spodziewać się w nadchodzącym roku szkolnym.
Sierpniowe zebranie rady pedagogicznej ma na celu m.in. ustalenie jak wykorzystać wyniki nadzoru pedagogicznego aby podnieść jakość pracy szkoły. Podpowiadamy jak to zrobić – publikujemy scenariusz zebrania, pod kątem opracowania wyników nadzoru.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty