Ministerstwo Edukacji Narodowej publikuje Kryteria podziału rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2024. Pierwsze terminy wnioskowania o subwencję upływają w czerwcu, a nie jak w poprzednich latach – w maju.
Związek Nauczycielstwa Polskiego negatywnie zaopiniował projekt rozporządzenia w sprawie podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego w roku 2002 r. Jak stwierdził związek, projekt „nie gwarantuje prawidłowego zabezpieczenia finansowania zadań oświatowych w sposób umożliwiający zabezpieczenie prawidłowej ich realizacji przez jednostki samorządu terytorialnego.”
Opublikowano projekt nowego rozporządzenia regulującego sposób podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla samorządów w 2020 r. Sprawdzamy, jakie rozwiązania planuje się w nowym rozporządzeniu.
Jedną z głównych zmian uwzględnionych w kwocie subwencji na 2019 r. będzie podwyższenie od 1 stycznia 2019 r. wynagrodzeń nauczycieli o 5%. Większe pieniądze dostaną także szkoły zawodowe. Sprawdzamy szczegóły.
Rozporządzenie w sprawie sposobu podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego w roku 2018 uwzględnia m.in. podwyżki dla nauczycieli. Sprawdzamy, co jeszcze się zmieni w algorytmie podziału części oświatowej subwencji.
Jak przewiduje projekt nowego rozporządzenia MEN dotacja przedszkolna nie będzie już przysługiwać na dzieci 6-letnie. Związane jest to z tym, że dzieci te zostały objęte subwencją oświatową. Podpowiadamy, co jeszcze się zmieni.
MEN przekazało do konsultacji projekt nowego rozporządzenia w sprawie sposobu podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla samorządów w 2017 r. Zgodnie z projektem kwota części oświatowej na jednego ucznia ma wynieść ok. 5 331 zł.
30 sierpnia 2016 r. przekazano do Sejmu projekt ustawy budżetowej na 2017 r. W stosunku do wstępnego projektu, obecny przewiduje wyższą o 418 mln zł kwotę części oświatowej subwencji ogólnej.
Copyright © 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone | Właściciel Portalu: Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.