Przerwy świątecznej nie można utożsamiać z feriami zimowymi. Nauczyciele w czasie tej przerwy co do zasady nie korzystają z urlopu wypoczynkowego. Z drugiej strony nie są to dni wolne od pracy. Jak więc zorganizować pracę nauczycieli w czasie tej przerwy? Rozwiązanie w artykule.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Przerwa świąteczna to okres, w trakcie którego nie są organizowane zajęcia. Z drugiej strony nie jest to też czas urlopów nauczycieli w szkole feryjnej. Jak zatem postąpić względem nauczycieli w okresie przerwy świątecznej? Już dziś opowiem o tym podczas spotkania na żywo.
Od 23 grudnia w szkołach rozpoczyna się przerwa świąteczna, która potrwa do 31 grudnia. W związku z tym minister edukacji narodowej apeluje, żeby szkoły zorganizowały zajęcia opiekuńczo-wychowawcze przed i po świętach dla wszystkich dzieci, których rodzice zgłoszą taką potrzebę.
Poza dniami ustawowo wolnymi od pracy tj. 25 i 26 grudnia, nauczyciele mają obowiązek świadczyć pracę w czasie zimowej przerwy świątecznej. „Macie prawo, by nauczyciele zaopiekowali się Waszym dzieckiem podczas przerwy świątecznej” – pisze Minister Edukacji Narodowej w liście otwartym do rodziców.
Do 30 września dyrektor szkoły musi ustalić grafik dodatkowych dni wolnych od zajęć i przedstawić go nauczycielom, uczniom oraz ich rodzicom. W tym roku szkolnym dni ustawowo wolne od pracy przypadają w takich terminach, że dają wiele możliwości zagospodarowania dni wolnych wynikających z potrzeb lokalnej społeczności i organizacji pracy szkoły. Poznaj propozycję terminów dni wolnych od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2014/2015.
Copyright © 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone | Właściciel Portalu: Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.