Powrót do szkół uczniów klas I-III i nauka stacjonarna spowodowała, że rodzice nie przestali się obawiać zachorowań, a konsekwencją jest często nieposyłanie dzieci na zajęcia. W zasadzie nie ma szczególnych obostrzeń, które dyrektor mógłby zastosować, aby powstrzymać rodzica od decyzji o nieuczęszczaniu dziecka do szkoły. Najlepiej by było przekonać rodzica do powrotu dziecka na zajęcia lub wybrać jedną z poniższych propozycji.
Zbliża się koniec zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2019/2020. Roku szczególnym z uwagi na pandemię COVID-19, która wymusiła przejście na system nauczania zdalnego. Jaki wpływ będzie miała zaistniała sytuacja na klasyfikację w tym roku szkolnym? Jak zorganizować posiedzenie rady klasyfikacyjnej w czasie zawieszenia funkcjonowania jednostek oświaty? Odpowiadamy na pytania naszych Czytelników.
Do kompetencji stanowiących rady pedagogicznej należy m.in. podejmowanie uchwał w sprawie wyników klasyfikacji i promocji uczniów. Pobierz przykładowy wzór uchwały dotyczący ukończenia szkoły!
Zbliżający się czas zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych wymaga od nauczycieli zakończenia całorocznego procesu oceniania uczniów. To bardzo ważne zadanie i powinno się dołożyć wszelkich starań, aby odbyło się zgodnie z obowiązującym prawem oświatowym oraz ustaleniami wewnątrzszkolnymi. Wciąż zmieniające się przepisy, trwające reforma oraz niedoprecyzowanie niektórych zasad powoduje, że co roku zarówno nauczyciele jak i dyrektorzy szkół borykają się z wątpliwościami i szukają odpowiedzi na wiele pytań. Przedstawiamy rozwiązania wybranych problemów naszych Czytelników dotyczących oceniania i klasyfikacji rocznej w r. szk. 2018/2019
Od 27 kwietnia br. obowiązuje nowelizacja prawa oświatowego, która pozwala na sklasyfikowanie absolwentów szkół średnich i dopuszczenie ich do matur przez dyrektorów lub innych nauczycieli wyznaczonych przez organy prowadzące szkoły. Sprawdzamy szczegóły!
Nowe rozwiązania dotyczące klasyfikacji uczniów – tegorocznych maturzystów – zostały zaproponowane w projekcie ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty i ustawy – Prawo oświatowe. Projekt w trybie pilnym został skierowany do prac parlamentarnych. Przepisy zagwarantują uczniom ukończenie szkoły, jeśli strajk nauczycieli potrwa dłużej.
W tym roku szkolnym uczniowie II klasy gimnazjum, którzy nie uzyskają promocji, zostaną przeniesieni do VIII klasy szkoły podstawowej – to jedna z zasad dotycząca tegorocznej klasyfikacji uczniów. Przedstawiamy najważniejsze wskazówki, jak prawidłowo i zgodnie z aktualnymi przepisami oceniać uczniów.
Copyright © 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone | Właściciel Portalu: Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.