Wykreślenie z ewidencji następuje w drodze decyzji, w terminie określonym w decyzji i jest równoznaczne z likwidacją szkoły lub placówki. Wzór decyzji poniżej!
Utworzenie oddziałów przedszkolnych w szkole niepublicznej wymaga kilku kroków. Dotyczą one m.in.: zmiany statutu, spełnienia wymogów bhp, zatrudnienia nauczycieli spełniających wymogi kwalifikacyjne. Przede wszystkim jednak należy zgłosić zmianę danych zawartych w zgłoszeniu do ewidencji w terminie 14 dni.
Wymagania co do statutu niepublicznej szkoły określił ustawodawca w art. 172 ust. 2 ustawy Prawo oświatowe. Natomiast do oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej zastosowanie znajdzie art. 172 ust. 3. Zgodnie z nim przepis art. 172 ust. 2 pkt 5 i 6 i art. 102 ust. 1 i 2 stosuje się odpowiednio do statutu oddziału przedszkolnego w niepublicznej szkole podstawowej. Z tym że czas pracy oddziału przedszkolnego w niepublicznej szkole podstawowej ustala organ prowadzący.
Zatem przy utworzeniu oddziału przedszkolnego w niepublicznej szkole podstawowej należy dostosować statut szkoły poprzez uwzględnienie kwestii określonych w art. 172 ust. 2 pkt 5 i 6 oraz art. 102 ust. 1 i 2.
Co powinien określać statut szkoły z odziałem przedszkolnym
Statut niepublicznej szkoły podstawowej z oddziałem przedszkolnym powinien więc określać m.in.:
Statut powinien zostać zmieniony poprzez uwzględnienie w nim oddziału przedszkolnego i wymagań co do treści wynikających z ww. przepisów.
Należy również zatrudnić nauczycieli spełniających wymagania kwalifikacyjne nauczycieli prowadzących kształcenie w oddziałach przedszkolnych (§ 2 pkt 3 i § 4, § 12 rozporządzenia w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli).
Z artykułu dowiesz się:
Copyright © 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone | Właściciel Portalu: Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.