Czy wynik egzaminu poprawkowego powinien być ogłoszony uczniowi w tym dniu, w którym do niego przystąpił? Sprawdzamy, co na ten temat mówią przepisy i jak to się ma do terminu 5 dni roboczych na zgłoszenie zastrzeżeń do dyrektora szkoły.
Od 27 listopada 2023 r. obowiązuje tekst jednolity rozporządzenia w sprawie oceniania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych. Rozporządzenie to zostało wydane na podstawie ustawy o systemie oświaty. Zobacz aktualne przepisy dotyczące zasad oceniania, klasyfikowania i promowania w szkołach.
Uczeń ma wyznaczony termin egzaminu poprawkowego w ostatnim tygodniu ferii. Czy jest możliwość przesunięcia tego terminu na wrzesień np. z powodu wyjazdu? Tak, ponieważ na takie działanie pozwala art. 44m ust. 3 ustawy o systemie oświaty.
Na sierpień został wyznaczony termin egzaminu poprawkowego dla ucznia szkoły podstawowej. Czy w czerwcu należy wystawić dla niego świadectwo z brakiem promocji czy wystawia się świadectwo promocyjne, dopiero po egzaminie poprawkowym?
Egzamin poprawkowy przeprowadza się w ostatnim tygodniu ferii letnich, a w szkole, w której zajęcia dydaktyczno-wychowawcze kończą się w styczniu – po zakończeniu tych zajęć, nie później jednak niż do końca lutego. Termin egzaminu poprawkowego wyznacza dyrektor szkoły, a z przeprowadzonego egzaminu poprawkowego sporządza się protokół. Pobierz wzór protokołu!
Do dnia ustalonego w kalendarium szkolnym nauczyciele prowadzący poszczególne zajęcia edukacyjne zobowiązani są dokonać klasyfikacji rocznej i końcowej uczniów. Uczeń, który w wyniku klasyfikacji rocznej otrzymał negatywną ocenę klasyfikacyjną z jednych albo dwóch obowiązkowych zajęć edukacyjnych, albo jednych obowiązkowych zajęć edukacyjnych lub zajęć z języka mniejszości narodowej, mniejszości etnicznej lub języka regionalnego – może przystąpić do egzaminu poprawkowego z tych zajęć. Poznaj szczegółowe kroki postępowania w przypadku przeprowadzania egzaminów poprawkowych.
Copyright © 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone | Właściciel Portalu: Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.