Czerwiec 2025 r. Koniec czerwca wiąże się z koniecznością naliczenia i wypłaty wynagrodzenia urlopowego dla nauczycieli szkół feryjnych. To także czas, kiedy niektórym nauczycielom kończą się umowy o pracę zawarte na czas określony, a to wiąże się z koniecznością wyliczenia i wypłaty ekwiwalentu urlopowego. W oparciu o przykłady z praktyki szkolnej podczas szkolenia pokażemy, jak obliczyć i wypłacić wynagrodzenie oraz ekwiwalent urlopowy nauczyciela, a także: jak obliczyć liczbę dni ekwiwalentu urlopowego na przykładach, od kiedy i w jakich terminach wypłacać wynagrodzenie urlopowe, jak obliczyć podstawę wymiaru wynagrodzenia i ekwiwalentu urlopowego, czym jest tzw. średnia urlopowa i jak ją obliczyć.
Maj 2025 r. Najlepiej uczyć się na cudzych błędach. Dlatego podczas szkolenia przedstawimy przykłady najczęściej występujących błędów w regulaminach zakładowego funduszu świadczeń socjalnych (ZFŚS) w szkołach i placówkach oświatowych. Wyjaśnimy, jak prawidłowo konstruować postanowienia, aby były zgodne z podstawowymi zasadami działalności socjalnej i przepisami prawa.
Kwiecień 2025 r. Awans zawodowy nauczyciela to proces zbiurokratyzowany, co oznacza, że na dyrektorze szkoły spoczywa obowiązek przygotowania różnego rodzaju dokumentów. W trakcie przygotowania do zawodu nauczyciela początkującego oraz stażu nauczyciela kontraktowego dyrektor musi wypełnić obowiązki nie tylko związane z oceną pracy, lecz także z obserwacją zajęć czy też zakończeniem okresu przygotowania do zawodu lub stażu. Obowiązki dyrektora aktualizują się także w związku z awansem zawodowym nauczyciela mianowanego. W szkoleniu wyjaśnimy, jak sporządzić dokumentację związaną z: lekcją pokazową nauczyciela początkującego, czyli obserwacją zajęć, oceną dorobku zawodowego nauczyciela kontraktowego, zakończeniem przygotowania do zawodu lub stażu, przydziałem mentora/opiekuna stażu lub jego odwołaniem.
Marzec 2025 r. Dyrektor szkoły jako przewodniczący rady pedagogicznej musi zadbać o prawidłowy przebieg jej obrad, a także o właściwe rezultaty jej działalności. Tym samym odpowiada również za dokumentację rady pedagogicznej. Podczas szkolenia wyjaśnimy, jak powinny wyglądać dokumenty dotyczące funkcjonowania rady pedagogicznej oraz tworzone przez tę radę.
Luty 2025 r. Zmiany organizacyjne w szkole nie zawsze muszą oznaczać zwalnianie nauczycieli. Karta Nauczyciela przewiduje różne możliwości zmiany warunków pracy nauczyciela, które pozwalają na zachowanie zatrudnienia. Większość z nich wymaga jednak zgody nauczyciela.
Styczeń 2025 r. Przyjęcie regulaminu wynagradzania nauczycieli to zadanie organu prowadzącego. Z kolei regulamin wynagradzania pracowników niepedagogicznych leży w obowiązkach dyrektora szkoły. W obydwu dokumentach łatwo o błędy, które mogą prowadzić do naruszania praw pracowniczych. W Akademii przedstawimy najczęściej występujące błędy w regulaminach wynagradzania i wskażemy, jak je naprawić – szkolenie dla dyrektorów placówek oświatowych, pracowników kadr i płac oraz pracowników organu prowadzącego.
Grudzień 2024 r. Masz wątpliwości, jak prawidłowo wypełnić dokumentację związaną z oceną pracy nauczycieli? Nasze szkolenie odpowie na wszystkie Twoje pytania. Podczas szkolenia ekspert omówi kartę oceny pracy, zawiadomienie o dokonywaniu oceny pracy, zapytanie o opinię na temat nauczyciela oraz odwołanie od oceny pracy.
Listopad 2024 r. Standardy Ochrony Małoletnich wprowadziły m.in. konieczność przygotowania protokołu interwencji w przypadku podejrzenia krzywdzenia dziecka. Nasze szkolenie nauczy cię, jak krok po kroku przygotować dokument, zapewniając jednocześnie ochronę dziecka.
Październik 2024 r. Chcesz, aby statut Twojej szkoły był zgodny z prawem i odpowiadał na potrzeby placówki? Podczas szkolenia dowiesz się, jak samodzielnie zaktualizować statut szkoły, unikając przy tym błędów. Wskazujemy, jakie zmiany w prawie obowiązujące od roku szkolnego 2024/2025 należy koniecznie uwzględnić.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty