Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Organizacja pracy

Znajdziesz tu odpowiedzi na pytania, problemy, wątpliwości związane z organizacją czy prowadzeniem przedszkola, a także porady związane z najnowszą reformą oświatową. Eksperci odpowiadają na pytania dotyczące statutów przedszkola, arkusza organizacyjnego, czy organizacji zajęć. Ponadto podpowiadamy, jak tworzyć oddziały przedszkolne, jak prowadzić dokumentację placówki, a także wiele innych niezbędnych porad dla dyrektora przedszkola publicznego i niepublicznego.

Jak przeprowadzić rekrutację do przedszkola publicznego prowadzonego przez osobę fizyczną

Jak przeprowadzić rekrutację do przedszkola publicznego prowadzonego przez osobę fizyczną

Przedszkole prowadzone przez osobę fizyczną, któremu przyznano dotację po przeprowadzeniu otwartego konkursu ofert, na warunkach określonych w art. 17 ustawy o finansowaniu zadań oświatowych, stosuje zasady przyjmowania do publicznych przedszkoli określone w rozdziale 6 ustawy Prawo oświatowe. Terminy rekrutacji muszą zatem zgadzać się z terminami ogłoszonymi dla przedszkoli prowadzonych przez JST. Poznaj zadania dyrektora przedszkola!

Skreślenie dziecka z listy dzieci – na jakiej podstawie

Pytanie: Czy dyrektor może skreślić dziecko z listy dzieci przyjętych do przedszkola z powodu zalegania z należnymi opłatami za 2 lub więcej miesięcy, powtarzającego się nieterminowego regulowania należności, nieuczęszczania dziecka do przedszkola bez uzasadnionej przyczyny co najmniej 2 miesiące? Jeśli tak, to jaka jest podstawa prawna i procedura skreślenia dziecka z listy?

Koncepcja na stanowisko dyrektora przedszkola – czy w uzgodnieniu z radą pedagogiczną

Pytanie: Czy dyrektor, który po raz kolejny staruje do konkursu na dyrektora przedszkola, powinien przedyskutować plany koncepcji z radą pedagogiczną? Czy jest to jego koncepcja, którą przedstawia radzie po wygranym konkursie?

Dyżur wakacyjny dla zerówki – od kiedy może się zacząć i kto ustala

Pytanie: Czy dyżur wakacyjny dla oddziału "0" może rozpocząć się 28 czerwca 2021, w pierwszym dniu wakacji, czy powinien najwcześniej z dniem 1 lipca?

Podział dzieci na grupy wiekowe – kto ustala

Pytanie: Jakie dokumenty regulują podział dzieci uczęszczających do przedszkola na grupy wiekowe i kto dokonuje tego podziału - dyrektor czy komisja rekrutacyjna? Czy dyrektor ma obowiązek informowania rodziców dzieci o podziale na grupy wiekowe przed rozpoczęciem roku szkolnego?

51da66af86e30111d75f53817938f3f1ff5f0a57-large

Jaka jest różnica między oddziałami ogólnodostępnymi i integracyjnymi w przedszkolu niepublicznym

Jeśli w przedszkolu niepublicznym planowane jest utworzenie oddziałów ogólnodostępnych i integracyjnych, dzieci niepełnosprawne mogą uczęszczać zarówno do jednego, jak i drugiego oddziału. Wszystkim dzieciom niepełnosprawnym, niezależnie od tego, do jakiego oddziału dziecko zostanie przyjęte, przedszkole niepubliczne powinno zapewnić kształcenie, wychowanie i opiekę w integracji z dziećmi pełnosprawnymi. Jak jest więc różnica między tymi oddziałami? Sprawdzamy w przepisach.

Zapisy w statucie przedszkola niepublicznego dotyczące dni wolnych – czy obowiązkowe

Pytanie: Czy przedszkole niepubliczne musi mieć w statucie wskazane okresy/dni w trakcie roku, kiedy będzie zamknięte? Wyznaczone dni mamy zapisane w umowach z rodzicami, czy to wystarczy? Planujemy również w tym roku w okresie wakacyjnym zamknąć przedszkole na dwa tygodnie, czy ta informacja również musi mieć zapis w statucie czy wystarczy w umowie z rodzicami?

Zerówka w szkole – co z pracą w czasie ferii

Pytanie: Czy szkoła będąca zespołem szkolno-przedszkolnym (oddziały przedszkolne: grupy 3-4 i 5-latków, zerówka oraz klasy 1-8) ma obowiązek zapewnienia podczas ferii zimowych opieki dzieciom z zerówki?

Zajęcia w przedszkolu w ferie – opiekuńcze czy dydaktyczno-wychowawcze

Pytanie: Czy w czasie ferii zimowych jest obowiązek prowadzenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych? Czy tylko opiekuńczych, jeśli jest niewielka liczba dzieci?

Zajęcia dodatkowe w przedszkolu – ile trwają i jak rozliczać

Pytanie: Jeżeli podmiot zewnętrzny prowadzi zajęcia dodatkowe w grupie 3-4-latków i trwają ok. 30 min, to w jaki sposób należy się rozliczyć – czy zapłacić jak za całą godzinę zajęć? Czy w grupie 5-6-latków zajęcia dodatkowe mogą trwać godzinę? Czy zajęcia dodatkowe mogą się odbywać tylko po realizacji podstawy programowej w przedszkolu?

Najbliższa konsultacja

Brak konsultacji
w najbliższym czasie

Planowane konsultacje

Brak nadchodzących wydarzeń

Tematyka

Poradnia

Odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania
 
Zadaj pytanie ekspertowi »

Nagrody i wyróżnienia

Sprawdź inne serwisy

Epedagogika Poradnik Dyrektora Szkoły Strefa logopedy Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem kadry i finanse resql

Zajmie ci to jedynie 2 minuty