Odmowa dopuszczenia do konkursu na dyrektora szkoły to bardzo przykre doświadczenie dla kandydata na tego dyrektora. Jest on bowiem skreślany jeszcze na etapie weryfikacji formalnej, nie mając szans choćby na zaprezentowanie koncepcji pracy szkoły i dorobku zawodowego. Nie zawsze jednak odmowa dopuszczenia do konkursu będzie legalna. Sprawdź, jak się bronić w przypadku, gdy jest ona niezgodna z prawem.
Dopuszczenie kandydata do konkursu na dyrektora publicznej szkoły lub publicznej placówki bądź odmowa takiego dopuszczenia leży w kompetencjach komisji rekrutacyjnej powoływanej przez organ prowadzący. To komisja dokonuje wstępnej weryfikacji formalnej kandydata i decyduje o jego dopuszczeniu bądź odmowie dopuszczenia. Weryfikacja ta odbywa się więc już podczas posiedzenia komisji konkursowej, w wyznaczonym przez nią terminie, na który stawia się kandydat.
Posiedzenie komisji bez udziału kandydata na dyrektora szkoły
Mimo tego analiza, czy kandydat na dyrektora powinien być dopuszczony do konkursu, odbywa się bez udziału kandydatów. W jej następstwie komisja podejmuje uchwałę w sprawie dopuszczenia lub odmowy dopuszczenia poszczególnych kandydatów do konkursu. Uchwała komisji jest podejmowana:
Odmowa dopuszczenia – w 3 przypadkach
Decyzja w sprawie dopuszczenia lub odmowy dopuszczenia kandydata do konkursu na dyrektora szkoły nie jest uznaniowa. Odmowa dopuszczenia jest możliwa jedynie w następujących przypadkach:
Odmowa dopuszczenia do konkursu ma być wynikiem stwierdzenia nieprawidłowości formalnych a nie merytorycznej oceny kandydata. Ocena ta następuje bowiem w kolejnym etapie i jedynie wobec kandydatów dopuszczonych.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Możesz zrezygnować z odnawiania subskrypcji w dowolnym momencie
Zaloguj się:
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń