Samorządy mają czas do połowy czerwca, by ubiegać się o pieniądze na wyposażenie szkół w pomoce dydaktyczne do przedmiotów przyrodniczych.To jedno z kilku zadań, na które jednostki samorządu terytorialnego mogą uzyskać w tym roku zwiększenie subwencji oświatowej.
Od 1 lipca 2018 r. będzie można składać wnioski o wypłatę jednorazowego świadczenia na każde uczące się dziecko w ramach programu „Dobry start”.
Zdaniem resortu edukacji: nowy monitoring wizyjny w szkołach może działać tylko po spełnieniu wszystkich warunków wprowadzonych do ustawy Prawo oświatowe. To odpowiedź na pytanie, czy do czasu dostosowania się szkół do tych wymagań monitoring w szkole należy wyłączyć.
Minister edukacji skierowała do rodziców i opiekunów uczniów klas VII szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum list dotyczący rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i klas szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020. Zaznaczyła, że postępowania rekrutacyjne dla tych dwóch grup uczniów zostaną przeprowadzone oddzielnie.
MEN przypomina, że każdy uczeń z niepełnosprawnością posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ma prawo do indywidualnych zajęć organizowanych w szkole – jeśli takie są jego potrzeby.
Resort edukacji zachęca szkoły i placówki oświatowe do składania wniosków o dofinansowanie w ramach konkursu w projekcie edukacyjnym „Godność. Wolność. Niepodległość”. Rozporządzenie w tej sprawie weszło w życie 16 maja br.
O 15,8% mają wzrosnąć płace nauczycieli do stycznia 2020 roku. Nie oznacza to jednak aż tak wysokiego wzrostu wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli. Planowane podwyżki uwzględniają także wzrost wysokości dodatków pochodnych od płacy zasadniczej.
Ponad 172 mln zł przekaże MEN z rezerwy 0,4% części oświatowej subwencji ogólnej na zadania uwzględniające potrzeby samorządów w czasie wdrażania reformy edukacji. Przedstawiamy kryteria podziału środków.
Resort edukacji przedstawia opinię w zakresie stosowania przepisów art. 8 ustawy o finansowaniu zadań oświatowych w przypadku szkół ogólnodostępnych – dotyczących środków na kształcenie specjalne. Natomiast dla oddziałów integracyjnych i specjalnych ustawa przewiduje ułatwiony sposób „rozliczania” środków na kształcenie specjalne. Poznaj informację MEN!
Na stronie MEN można już znaleźć reguły podziału 0,4 proc. rezerwy subwencji oświatowej w 2018 r. Samorządy mają do wyboru dziewięć kryteriów. Pierwsze wnioski można składać do końca maja.
Brak konsultacji
w najbliższym czasie
Brak nadchodzących wydarzeń
Zajmie ci to jedynie 2 minuty